Поблизу Ірпеня знайшли братську могилу часів Другої світової війни (Фото)

Джерело: Ірпінська міська рада.

У селі Романівка, що поблизу Ірпеня, знайшли братську могилу часів Другої світової війни.

У міськраді зазначили, що пам’ятку історії місцевого значення – “Братську могилу воїнів радянської армії, які загинули за визволення с. Романівка від німецько-фашистських загарбників у 1943 році” перенесено на Ірпінське кладовище, а останки воїнів з братської могили буде перепоховано.

Це рішення пов’язано з будівництвом нового Романівського мосту, який підірвали під час повномасштабного вторгнення Росії на територію України.

Зображення: facebook/Ірпінська міська рада

“На місці уже працюють фахівці, тому знайдені останки наших воїнів будуть належним чином ексгумовані та перепоховані на спеціальному місці Ірпінського кладовища. Важливо зберегти пам’ять про страшні події минулого і сьогодення”, – повідомив міський голова Ірпеня Олександр Маркушин.

Зауважимо, що на території пам’ятки знаходиться не одне поховання, як вважалося до цього часу.

За словами керівника Спеціалізованого підприємства “Пам’ять і слава” Родіона Гамзаєва, перше поховання налічує орієнтовно близько шести осіб, ймовірно, воно було “підхоронено” уже після встановлення пам’ятника радянським воїнам.

“Також є контури іншого поховання, яка кількість осіб у цьому місці – поки не відомо, бо треба рухатися далі. Але для подальшої дослідницької роботи нам необхідно належним чином зафіксувати виявлені останки та отримати Дозвіл на ексгумацію та перепоховання від Державної Міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій”, – розповів Родіон Гамзаєв.

Зараз фахівцями готується пакет документів для отримання відповідного дозволу для продовження роботи вже з ексгумації та надалі перепоховання на Ірпінському кладовищі.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.