У в’язниці Флориди помер чоловік, який відсидів 38 років, хоча суд визнав його невинним

Джерело: Sky News
Кріса Махараджа засуджили за вбивство двох бізнес-партнерів ще в 1986 році, відтак він провів у тюрмі 38 років. Попри те, що згодом суддя визнав чоловіка невинним, він помер у в’язниці.
До свого ув’язнення Махарадж був заможною людиною, власником коней і Rolls-Royce у Великій Британії. Він поїхав до Флориди зі своєю дружиною, щоб купити нерухомість.
Одного вечора, коли вони обідали в ресторані, його заарештували. Через кілька місяців його засудили за вбивство двох ділових партнерів.
“Коли вони визнали мене винним, я втратив свідомість, я знепритомнів. Я просто не міг повірити, що тебе можуть визнати винним у тому, чого ти не робив, – у вбивстві”, – сказав він чотири роки тому.
Його адвокат повідомив, що його дружина була з ним під час вбивства.
Спочатку його засудили до смертної кари, і він провів 17 років у камері смертників. Згодом, завдяки кампанії за участю десятків британських політиків, його вирок замінили довічним ув’язненням.
Чоловік завжди наголошував на своїй невинуватості, і в 2019 році суддя постановив, що він довів це. Однак, попри це, Апеляційний суд США визнав, що доказів недостатньо для його звільнення.
Відтак чоловік помер у тюремній лікарні “після 38 років боротьби з несправедливістю”, – повідомив його адвокат Клайв Стаффорд Сміт.
Його дружина Маріта розповіла:
“У 1976 році я пообіцяла Крісу, що ми будемо разом, доки смерть нас не розлучить, і я спустошена, що він помер один у цьому жахливому місці. Я хочу, щоб його повернули до Великої Британії для поховання, оскільки останнє місце, де він хотів би бути, це місце, де його помилково звинуватили у вбивстві”.
- Жінку зі штату Міссурі (США), яка 43 роки провела в тюрмі за звинувачення у вбивстві, визнали невинною, оскільки суддя знайшов “чіткі та переконливі” докази цього.
- Суддя Оклахоми виправдав чоловіка, який провів 48 років у в’язниці за вбивство. Він став людиною, яка найдовше була за ґратами, не скоївши злочину.
Доісторичні неандертальці, як виявило нове дослідження, ймовірно, харчувалися не лише м’ясом великих тварин, як-от мамонтів, а й личинками мух, які з’являються в розкладеній плоті. І це могло суттєво впливати на хімічний склад їхніх кісток, який довгий час викликав здивування у вчених.
Після кількох місяців спаду російські війська знову почали частіше використовувати бронетехніку в атаках на українські позиції. За даними аналітиків, зима 2024–2025 років ознаменувалася суттєвим зменшенням кількості бронетанкових наступів, натомість росіяни вдавалися до атак із застосуванням мотоциклів та баггі. Останній механізований штурм із силами хоча б роти було зафіксовано ще в квітні цього року.
Станом на ранок 28 липня – це вже 1251-й день повномасштабної війни. Росія продовжує активно атакувати, використовуючи чисельну перевагу у живій силі та техніці. За минулу добу зафіксовано 158 боєзіткнень на різних напрямках фронту. Українські захисники утримують позиції й завдають ворогу відчутних втрат.
Регулярні фізичні вправи здатні покращити якість сну — це давно відомо. Але нещодавно вчені зібрали дані з 22 досліджень, щоб з’ясувати: які саме види активності найкраще борються з безсонням. Результат: найефективнішими виявилися йога, тайчі, ходьба та біг підтюпцем.
28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом та Всесвітній день охорони природи. За церковним календарем вшановують пам’ять святих апостолів Прохора, Никанора, Тимона і Пармена.