Міненерго: частка АЕС в енергетичному балансі країни досягає 60%
Джерело: пресслужба Міненерго у середу, 7 серпня.
7 серпня міністр енергетики Герман Галущенко під час візиту на Хмельницьку АЕС зауважив, що енергосистема України тримається на атомній енергетиці, особливо в умовах війни.
Насправді сьогодні війна довела, що енергосистема тримається на атомній енергетиці. Комусь це подобається, комусь не подобається, але це є доконаний факт. Сьогодні ми можемо говорити, що до 60% електроенергії країни виробляється на АЕС. Навіть при окупованій Запорізькій атомній станції, – наголосив Галущенко.
Міністр також подякував атомникам за професіоналізм і самовіддану працю.
Україна має пишатися людьми, своїми висококваліфікованими працівниками Енергоатому, які вже не раз доводили, доводять і будуть доводити в майбутньому, що вони готові самовіддано працювати задля того, щоб втримати систему в складні для країни часи, задля того, щоб дати людям світло, задля того, щоб забезпечити енергобезпеку взагалі всієї держави, – резюмував глава відомства.
Ми повідомляли, що енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності АЕС використовуються повністю без зауважень.
Зауважимо, у липні Галущенко під час години запитань до уряду заявив, що ситуація в енергосистемі України покращиться “уже найближчим часом”.
- В “Укренерго” закликали українців ощадливо споживати у вечірні години електроенергію, щоб уникнути вимкнень світла.
- Українці змушені будуть звикати до регулярних відключень світла через нестачу часу і коштів на відновлення енергосистеми. Цієї зими Україні дуже не вистачатиме електроенергії. Часу на встановлення кількох сотень малих електростанцій, відновлення зруйнованих електростанцій або будівництво нових є дуже мало, грошей також не вистачає, повідомляє The Economist.
- Максим Тимченко, генеральний директор компанії ДТЕК, заявив, що у 2024 році було знищено 90% їхніх генеруючих потужностей. Атаки з боку Росії, починаючи з березня, спрямовані були на теплові, гідроелектростанції. Також вперше удар припав на сонячні електростанції.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника повітряних атак рашистів по Запоріжжю. Ним виявився місцевий мобілізований, який самовільно залишив військову частину і пішов на співпрацю з ФСБ.
У ніч на 23 червня оператори Сил безпілотних систем ЗСУ уразили ударні дрони противника, засоби ППО, об’єкти енергетичної інфраструктури, паливно-мастильні матеріали та логістичний транспорт.
У Франції на тлі сильної спеки за останні кілька днів потонуло щонайменше 40 осіб.
Рідкісний метеорит, знайдений у пустелі Сахара, може містити перші прямі докази існування давнього планетарного тіла, яке зникло на початку формування Сонячної системи.