Ді Венс в особистих переписках скаржився на дзвінки з України – WP
Джерело: The Washington Post
Кандидат Дональда Трампа на пост віцепрезидента США Джеймс ді Венс в особистих переписках скаржився на Україну, зокрема на прохання надати винищувачі F-16.
До ЗМІ потрапила переписка Ді Венса з блогером та підприємцем Чарльзом Джонсоном, який відомий своїми праворадикальними поглядами та поширенням конспірологічних теорій.
Зазначається, що Ді Венс та Джонсон переписувались близько 20 місяців. Їх спілкування припинилось за кілька тижнів до того, як Трамп обрав його своїм кандидатом у віцепрезиденти США.
У ЗМІ зауважили, що у переписці Ді Венс зазвичай висловлює таку ж позицію, як і публічно, однак в особистих листуваннях вона супроводжується ненормативною лексикою.
Зокрема з блогером він обговорював про відповідальність за саботаж газопроводів “Північний потік” та описував свою неприязнь до уряду України.
“Чувак, я навіть не відповідатиму на дзвінки з України. Двоє дуже високопоставлених хлопців зв’язались зі мною. Голова їх розвідки (Кирило Буданов) та голова ПС (Микола Олещук). Скиглили щодо F-16”, – написав Ді Венс приблизно через три тижні після того, як республіканці у Палаті представників заблокували додаткову допомогу Україні.
Представник кандидата у віцепрезиденти Вільям Мартін прокоментував цю переписку. Він наголосив, що Ді Венс та Джонсон ніколи не були близькі та мають різні політичні погляди.
“Джонсон надсилав спам-повідомлення Джей Ді Венсу. Джей Ді зазвичай ігнорував його, але інколи відповідав, щоб зреагувати на те, що він казав”, – наголосив Мартін.
Ді Венс та Джонсон спілкувались через закодований застосунок для обміну повідомленнями Signal. Переписка показує, що Ді Венс спілкувався на різноманітні теми, які зазвичай суворо контролюють у Конгресі.
До прикладу, Ді Венс питав думку Джонсона щодо низки тем, зокрема про НЛО, розповідав про ставлення Республіканської партії до прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу та смерть Джеффрі Епштейна, якого звинувачували у сексуальних злочинах.
35-річний Чарльз Джонсон відомий тим, що поширював заяви про низку політиків та журналістів та ставив під сумнів Голокост. У 2015 році його забанили у твітері (зараз Х) через збір пожертвувань на ліквідацію активіста руху Black Lives Matter Дерея Маккессона.
Після блокування Джонсон виправдовувався, мовляв, збирав кошти на журналістське розслідування. Його акаунт у соцмережі відновив Ілон Маск після того, як став новим власником платформи.
Останніми роками Джонсон передава ФБР дані про деяких своїх соратників стверджуючи, що це дало змогу розкрити деякі правопорушення.
“Мої, безумовно, суперечливі зв’язки дозволили мені отримати доступ у деякі з наймаргінальніших місць, але моя відданість нашій країні не змінилась”, – сказав він.
- Частина республіканців у Палаті представників висловлює невдоволення у зв’язку з тим, що кандидат у президенти Дональд Трамп обрав молодого сенатора Джей Ді Венса на роль віцепрезидента, який не має досвіду та не зможе об’єднати партію.
- ЗМІ опублікували листування Джей Ді Венса, нинішнього кандидата Дональда Трампа на посаду віцепрезидента США та його однокурсниці-трансгендерної людини.
- Кандидат у віцепрезиденти США від Дональда Трампа Джей Ді Венс виступив на захист своїх коментарів, у яких він назвав політиків-демократів “купкою бездітних кошатниць”.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.
Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.
За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.