У РФ дрони атакували Липецьку область: пошкоджено енергооб’єкт і аеродром, введено режим НС
Джерело: російське пропагандистське видання ТАСС
Уночі 9 серпня Липецьку область РФ масовано атакували дрони. Зокрема під атакою опинився місцевий аеродром. У регіоні ввели режим надзвичайної ситуації.
Про масовану атаку дронів на область вночі повідомив губернатор регіону. Він додав, що в області працює ППО.
Трохи згодом він повідомив про те, що почалась детонація вибухонебезпечних об’єктів додавши, що це відбувається далеко від цивільних об’єктів.
Також відомо, що нібито уламки збитого БпЛА впали на об’єкт енергетичної інфраструктури та пошкодили його.
Під ранок у Липецькому окрузі запровадили режим НС для ліквідації наслідків детонацій вибухонебезпечних об’єктів. Зокрема готуються евакуювати мешканців чотирьох н.п. У Липецьку та Липецькому окрузі зупинили рух громадського транспорту.
Щобільше, влада Липецького регіону заявила, що місцеві підприємства не повинні викликати працівників на роботу, поки триває режим НС.
Згодом місцеве управління МНС повідомило про загоряння на Липецькому аеродромі.
За повідомленням телеграм-каналу ASTRA, яке посилається на місцевих жителів, саме на аеродромі відбувається детонація боєприпасів.
Відомо також, що внаслідок нічної атаки постраждало шестеро осіб.
Тим часом російське міноборони відзвітувало, що вночі збило та перехопило 75 БпЛА над територією РФ та сім безекіпажних катерів в акваторії Чорного моря у ТО Криму.
- 8 серпня заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх наголосила, що наступ українських військ на російську Курську область “відповідає нашій політиці”.
- Експерти переважно скептично ставилися до цінності українського вторгнення в Росію, хоча прогрес ЗСУ на місці був кращим, ніж багато хто прогнозував два дні тому.
- Російська розвідка за два тижні попередила про підготовку нападу Збройних сил України на Курську область РФ, однак, схоже, що військове керівництво країни проігнорувало інформацію.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.