Велика Британія оголосила нові санкції проти Білорусі в річницю сфальсифікованих виборів

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії

Велика Британія в п’ятницю, 9 серпня, оголосила про нові санкції проти Білорусі з нагоди четвертої річниці сфальсифікованих виборів, завдяки яким Олександр Лукашенко здобув шостий президентський термін.

Результати президентських виборів у Білорусі 2020 року, в яких переміг Лукашенко, розкритикували і вважають сфальсифікованими. Це викликало найбільші за час його правління масові протести, які Лукашенко придушив.

“Чотири роки після жорстоких сцен, свідками яких ми стали в Білорусі, невпинні репресії Лукашенка проти громадянського суспільства не мають жодних ознак ослаблення: понад 40 тисяч громадян заарештовано за сфабрикованими політичними звинуваченнями, громадянське суспільство та незалежні ЗМІ – розтоптано, а режим не поважає демократії та прав людини”, – заявили в британському уряді.

Відтак Велика Британія запровадила санкції проти чотирьох фізичних та трьох юридичних осіб з Білорусі у відповідь на порушення прав людини, а також постійне сприяння незаконному вторгненню Росії в Україну.

“Білорусь дозволила використовувати свою територію та повітряний простір для здійснення атак і надала матеріально-технічну підтримку, три білоруські організації в оборонному та військово-промисловому секторах  додались до санкційного списку Великої Британії, що забороняє їм вести бізнес із британськими компаніями”.

До того Велика Британія оголосила 2,5 мільйона фунтів стерлінгів на підтримку прав людини та громадянського суспільства в Білорусі.

Також у відомстві закликали “негайно та безумовно” звільнити всіх політичних в’язнів.

Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.

Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.

29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.