Модель і акторка Емілі Ратаковські поділилася, як мізогінія вплинула на її минулий шлюб
Джерело: Vogue
Модель і актриса Емілі Ратаковскі поділилася своїми роздумами про шлюб, патріархат і проблеми мізогінії. У відвертому інтерв’ю вона розповіла про складнощі у стосунках з чоловіками та свою боротьбу за самоповагу.

Фото: instagram.com/emrata
За її словами, спершу її шлюб з продюсером Себастьяном Бір-Макклардом будувався на взаємоповазі та партнерстві. Але згодом їхні стосунки перетворилися на середовище, де вона відчувала себе “менш значущою” і обмеженою.
Вона поділилася, що часто опинялася в стосунках із чоловіками, яким подобалися “великі особистості”. З часом це призводило до того, що її роль у стосунках зменшувалася.
“Це був повільний перехід від “О, ми партнери, і ця людина поважає все, що я роблю” до відчуття власності. У мене було глибоке розуміння мізогінії з усякого погляду, бо я не тільки виховувалася з батьками, які говорили про це, але я також мала дуже незвичайний і специфічний досвід щодо статі як модель. Мені дуже хотілося вірити, що ми пережили це”, — сказала Ратаковскі.
Акторка звернула увагу на проблему мізогінії, яка, на її думку, все ще глибоко вкорінена в суспільстві. Вона зізналася, що, попри свій досвід і знання про патріархат, зіштовхнулася з труднощами в захисті своєї автономії.
“Але мені довелося справді стежити за своєю поведінкою та контролювати свої відповіді”, — додала модель. “Змушення людей сумніватися у своїй реальності є основною опорою насильства, фізичного чи емоційного. Ми не витрачаємо достатньо часу на розмови про це”, — наголосила акторка.
Однією з центральних тем інтерв’ю стала зрада, яку Ратаковскі назвала “шокуюче жорстокою формою насильства”. Вона підтримала думку, що зрада — це не просто акт невірності, а форма примусового контролю, яка може глибоко травмувати.
“Травма від зради абсолютно підпадає під цю парасольку, оскільки ви думаєте, що у вас одна реальність, а хтось доклав чимало зусиль, щоб запевнити вас, що ви існуєте в цій реальності і, що ви зрештою у безпеці. А потім ви виявляєте, що це не так”, — пояснює Ратаковскі.
Ратаковскі також поділилася своїм переконанням у важливості свого “внутрішнього голосу”. Вона розповіла, що її власні тривоги і гнів часто були результатом того, що вона ігнорувала це.
- Українська модель Сава Понтійська подала до суду на організаторів Каннського кінофестивалю. Вона стверджує, що на червоній доріжці на неї напала жінка-охоронець заходу.
- Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
Журналістка Євгенія Моторевська поділилася особистою історією про перехід на українську мову після впливу тотальної русифікації.
Керівник російського “Сбербанку” Герман Греф визнав, що через зростання військових витрат, інфляцію та високу ключову ставку економіку РФ очікують серйозні фінансові труднощі.