У Нікополі після влаштованої росіянами пожежі на ЗАЕС немає перевищення радіації

Джерело: Сергій Лисак у Телеграмі та  Ігор Клименко у Телеграмі

Після пожежі на тимчасово окупованій Запорізькій атомній станції, спричиненої діями російських військових, перевищення рівня радіації не виявлено. Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак сказав, що влада постійно контролює ситуацію в Нікополі, а заміри повітря підтверджують, що рівень радіації залишається в межах норми.

Фото: Євген Євтушенко

Лисак закликав мешканців міста зберігати спокій, наголосивши, що усі відповідні служби залучені до моніторингу. Він також зазначив, що пожежа на ЗАЕС є черговим проявом тактики терору, шантажу та залякування з боку Росії.

Станом на 22:30 міністр внутрішніх справ Ігор Клименко підтвердив, що змін радіаційного стану в районі ЗАЕС не зафіксовано.  Жодних техногенних радіонуклідів не виявлено. За його словами, ситуацію поблизу станції ретельно моніторять, а пости “Укргідрометцентру” працюють у посиленому режимі для своєчасного відстеження радіаційного фону.

Довідка. Нікополь, що розташований на правому березі колишнього Каховського водосховища, знаходиться в безпосередній близькості до Запорізької АЕС. Станція розташована на лівому березі у тимчасово окупованому місті Енергодар.

Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.

Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.

Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.