У Нікополі після влаштованої росіянами пожежі на ЗАЕС немає перевищення радіації

Джерело: Сергій Лисак у Телеграмі та  Ігор Клименко у Телеграмі

Після пожежі на тимчасово окупованій Запорізькій атомній станції, спричиненої діями російських військових, перевищення рівня радіації не виявлено. Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак сказав, що влада постійно контролює ситуацію в Нікополі, а заміри повітря підтверджують, що рівень радіації залишається в межах норми.

Фото: Євген Євтушенко

Лисак закликав мешканців міста зберігати спокій, наголосивши, що усі відповідні служби залучені до моніторингу. Він також зазначив, що пожежа на ЗАЕС є черговим проявом тактики терору, шантажу та залякування з боку Росії.

Станом на 22:30 міністр внутрішніх справ Ігор Клименко підтвердив, що змін радіаційного стану в районі ЗАЕС не зафіксовано.  Жодних техногенних радіонуклідів не виявлено. За його словами, ситуацію поблизу станції ретельно моніторять, а пости “Укргідрометцентру” працюють у посиленому режимі для своєчасного відстеження радіаційного фону.

Довідка. Нікополь, що розташований на правому березі колишнього Каховського водосховища, знаходиться в безпосередній близькості до Запорізької АЕС. Станція розташована на лівому березі у тимчасово окупованому місті Енергодар.

США та Україна наближаються до укладення угоди щодо корисних копалин на сотні мільярдів доларів, за якою США висловлять бажання зберегти Україну “вільною, суверенною та безпечною”, згідно з проєктом угоди, що потрапив до рук Axios.

Керівник секретаріату Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Богдан Охріменко заявив, що українські журналісти, які перебувають в російському ув’язненні, зазнають тортур.

Президент США Дональд Трамп повідомив, що планує зустріч із главою Української держави Володимиром Зеленським цього або вже наступного тижня для підписання угоди про постачання корисних копалин.

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина повідомила, що Україна та США перебувають на фінальному етапі переговорів стосовно угоди про українські рідкісноземельні метали. 

24 лютого Генасамблея ООН підтримала резолюцію проти Росії, яку раніше запропонували Україна з рештою країн Європи.