В Україну вдалося повернути лише 383 українські дитини, які були депортовані до РФ – Лубінець

Джерело: Дмитро Лубінець в Telegram
Станом на сьогодні, 15 липня, в Україну вдалося повернути лише 383 українських дітей. Росія не надає інформації про українських дітей та не зацікавлена в тому, щоб вони повернулися до своєї сім’ї.
15 липня Центр захисту прав дитини відвідали перша леді України Олена Зеленська та перша леді Південної Кореї Кім Кон Хі.
Уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець презентував першим леді доповідь “Нерозквітлі: Порушення прав українських дітей на тимчасово окупованих територіях України та в РФ: депортація, мілітаризація, індоктринація”.
“Розповів, як здійснюється опитування та фіксація воєнних злочинів російськими військовими проти наших дітей. Зауважив, що завдання, яке ми поставили при створенні цього Центру, – забезпечити надання комплексу соціальних послуг, включаючи повне медичне обслуговування, матеріально-технічне забезпечення, тимчасове житло, соціально-психологічну реабілітацію дитини та членів її сім’ї”, – розповів Лубінець.
- У межах проєкту “Дитячий погляд на не дитячу війну” Миколаїв відвідала 10-річна волонтерка Міраі Шіраіші з Японії.
- 63 дитини, евакуйовані з тимчасово окупованих територій Запоріжжя та з територій активних бойових дій, вирушають на відпочинок в Угорщину.
31 березня міністр оборони Рустем Умєров провів зустріч у Києві з міністром оборони Нідерландів Рубеном Брекельмансом, під час якої сторони обговорили посилення безпеки та співпрацю в оборонній сфері.
Міжнародний саміт у Бучі 31 березня ухвалив спільну заяву щодо необхідності розслідувати кожен воєнний злочин РФ, покарати винних і не допустити повторення трагедій.
31 березня глави МЗС головних європейських країн заявили про готовність посилити підтримку України та запровадити нові санкції проти Росії, щоб змусити її погодитися на зупинення війни.
У Дніпрі 28 березня внаслідок російської дронової атаки загинула лікарка, учасниця спільноти Проекту Кешер та проєкту Мама для мами Ольга Семіренко.
Міноборони кодифікувало та допустило до використання у ЗСУ автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм вітчизняного виробництва, котрий можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті.