МОЗ затвердило оновлені рекомендації щодо вакцинації проти COVID-19

Джерело: пресслужба МОЗ

Міністерство охорони здоров’я затвердило оновлені рекомендації стосовно вакцинації. Тож наразі схеми вакцинації проти коронавірусу для населення спрощуються. Відтепер для більшості достатньо зробити одне щеплення від СОVID-19.

Оновлені рекомендації НТГЕІ затверджені наказом МОЗ від 5 серпня 2024 року №1380. Вони відповідають останнім світовим рекомендаціям щодо щеплень проти СОVID-19 ВООЗ.

Схеми вакцинації для населення спрощуються: для більшості людей достатньо зробити одне щеплення проти СОVID-19. Для осіб, котрі входять до групи ризику тяжкого перебігу COVID-19, передбачено введення більшої кількості доз — тобто ревакцинація через 6-12 місяців.

Також для лікарів та пацієнтів змінюється визначення етапів вакцинації. Одне щеплення (або два щеплення для окремих груп) – це первинна вакцинація. Всі наступні щеплення – ревакцинація від COVID-19.

Ревакцинацію рекомендовано робити через 6-12 місяців – не усім, а людям із груп ризику:

  • дорослим і дітям, які мають ослаблений імунітет чи супутні або важкі хронічні захворювання;
  • вагітним;
  • людям, старшим за 60 років;
  • дорослим і дітям, які перебувають у групі ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної інфекції,
  • представникам професійної групи ризику (наприклад, лікарі, вчителі, військові та ін.).

Потребу у ревакцинації визначає лікар – враховуючи затверджені МОЗ України рекомендації. Для первинної вакцинації та ревакцинації може бути використана будь-яка з доступних в країні вакцин проти COVID-19. За наявності вибору вакцини рекомендовано надавати перевагу адаптованій під варіант Omicron. Наразі в Україні доступно понад 500 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини (виробництва Pfizer), вона є у всіх областях.

Люди, які в попередні роки пройшли базовий курс щеплення (*два або три щеплення, залежно від вакцини) та зробили 4 або 5 за рахунком бустерне щеплення минулого року, – можуть і надалі безоплатно ревакцинуватись. Для цього необхідно записатись до сімейного лікаря та після візиту вакцинуватись у найближчому пункті щеплення. У разі, якщо у регіоні чи області охочих вакцинуватись виявиться більше, ніж наявних вакцин, –  в першу чергу вакцинацію отримують саме пацієнти з групи ризику.

Головною метою вакцинації та ревакцинації проти COVID-19 залишається запобігання тяжким випадкам COVID-19 та ускладненням коронавірусної інфекції.

  • Директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург констатує зростання випадків захворювань COVID-19 у столиці порівняно з початком липня. Значно почастішали також випадки госпіталізацій людей з ускладненнями цього захворювання.
  • Дослідження показало, що чимало людей, котрі захворіли на коронавірус на початку пандемії, навіть через роки відчувають когнітивні та психологічні наслідки цього захворювання.
  • Комбінована вакцина проти коронавірусу та грипу від Moderna може з’явитись на ринку вже восени 2025 року. Зараз вакцина очікує на схвалення від контрольних органів.

Радники майбутнього президента США Дональда Трампа визнали, що для досягнення мирної угоди між Україною та РФ потрібні місяці, а не один день, як обіцяв Трамп у передвиборчій кампанії.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України заявило, що не може впливати на показ сюжетів про езотеричні практики в етері телемарафону.

Міністерство національної оборони Тайваню оголосило про посилення спостереження в чотирьох ключових морських районах, де розташовані підводні волоконно-оптичні кабелі. Це рішення прийняте після інциденту, коли китайське судно, ймовірно, пошкодило один із кабелів неподалік гавані Кілун.

Американський метал-гурт з Лос-Анджелеса Metallica пожертвував зі свого фонду All Within My Hands $500 тис. на гуманітарну допомогу фондам, які надають допомогу жертвам лісових пожеж у Каліфорнії.

Пані посол ЄС в Україні Катаріна Матернова повідомила, що Євросоюз не фінансуватиме будівництво нових енергоблоків на Хмельницькій атомній електростанції.