Комбінована вакцина проти COVID-19 та грипу може з’явитись у 2025 році

Джерело: The Washington Post

Комбінована вакцина проти коронавірусу та грипу від Moderna може з’явитись на ринку вже восени 2025 року. Зараз вакцина очікує на схвалення від контрольних органів.

На цей час Moderna вивчає ефективність нової вакцини для осіб віком 50-64 роки та старше 65-ти років.

Дослідники порівняли результати нової вакцини зі спільним використанням окремих вакцин проти COVID-19 та грипу.

В обох вікових групах комбінована вакцина показала високий захист проти трьох штамів грипу та коронавірусу.

У дослідженні взяли участь близько 4000 осіб у кожній віковій групі. Дослідження було випадковим, тобто фахівці, які спостерігали за учасниками, не знали, яку вакцину вони отримали. Дослідження проводили на людях похилого віку, оскільки саме вони мають більший ризик важкого перебігу хвороби та смерті.

У Moderna впевнені, що комбінована вакцина підвищить рівень вакцинованих осіб та зменшить перешкоди для вакцинації.

За оцінками Центру контролю та профілактики захворювань США, лише 22,9% отримали щорічну вакцину проти коронавірусу, тоді як від грипу вакцинувались 45,5% осіб.

У компаніях порівняли комбіновану вакцину проти коронавірусу та грипу з дитячою вакциною, яка захищає від дифтерії, правцю та коклюшу.

Лікарі вважають, що комбінована вакцина може стати розумною стратегією.

“Як лікар та пацієнт я б обрала отримати одну вакцину, яка має і те, і інше. Тоді вам не потрібно постійно думати про те, коли я отримаю цю вакцину, а коли іншу”, – сказала Крутіка Куппаллі, докторка-інфекціоністка.

Представники Moderna кажуть, що комбіновану вакцину можна оновлювати щорічно, щоб відповідати федеральним рекомендаціям, які формули використовувати як проти грипу, так і проти коронавірусу.

  • Чоловік із Нідерландів помер після 613 днів боротьби з COVID-19 , при цьому вірус мутував у його організмі близько 50 разів.
  • Вакцину Oxford-AstraZeneca від Covid вилучають у всьому світі після того, як фармацевтичний гігант вперше в судових документах визнав, що вона може викликати смертельний побічний ефект – тромбоз.

Уряд Канади долучиться до реалізації проєкту будівництва другої черги музею Голодомору-геноциду у Києві, зазначили під час зустрічі т.в.о. міністра культури Ростислава Карандєєва з представниками Посольства Канади в Україні.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

У спільній заяві двох країн за підсумками візиту глави РФ Володимира Путіна до Ханої 20 червня мовиться, що В’єтнам та Росія “розширюватимуть співпрацю у низці сфер, зокрема в галузі оборони та безпеки”.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.