Держустановам Литви заборонять користуватися китайською технікою
Джерело: LRT
З 2025 року влада Литви заборонить державним установам використовувати електроніку з Китаю та інших країн, котрі потенційно можуть становити загрозу нацбезпеці. Зокрема обмеження торкнуться комп’ютерів, смартфонів, фото- та відеокамер, а також згодом і дронів.
Після встановлення заборони правоохоронні органи вилучатимуть будь-яку таку техніку.
У міністерстві внутрішніх справ повідомили, що саме відомство та підконтрольні йому поліція, пожежно-рятувальна та прикордонна служби вже давно відмовилися майже від усіх видів китайського обладнання. Проблему становить нині лише система спостереження. Наразі правоохоронці замінили дві третини від загальної кількості своїх камер.
Вільнюське самоврядування має аналогічні труднощі. Директор адміністрації муніципалітету Адомас Бужинскас заявив, що третину міських камер відеоспостереження зроблено у Китаї і замінити їх усі до кінця року неможливо. Також у місцевих держустановах використовуються 130 китайських комп’ютерів.
Водночас найскладніша ситуація складається з безпілотниками — на цьому ринку домінують китайські виробники, які пропонують широкий асортимент продукції: дрони для спостереження, відео- та фотозйомки. Альтернативні варіанти або набагато дорожчі, або не мають потрібних технічних можливостей.
Тож поки що для військових зроблять виняток — вони зможуть закуповувати китайські безпілотники.
- За результатами розслідування InformNapalm стало відомо, що Росія продовжує імпортувати обладнання для виготовлення безпілотників “Орлан-10” в обхід санкцій.
- Національне агентство з питань запобігання корупції внесло китайського виробника мотовсюдиходів Shandong Odes Industry Co., Ltd, (Aodes) до переліку міжнародних спонсорів війни.
- У Норвегії затримали громадянина країни, якого підозрюють у розвідувальній діяльності в інтересах Китаю.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
Австрійська нафтогазова компанія OMV Gas Marketing & Trading GmbH розірвала довгостроковий контракт з російським “Газпромом” на постачання газу, укладений у 2006 році. Угода мала діяти до 2040 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.