Вбивство підлітків з України: у Німеччині розпочався суд
Джерело: DW
Через півроку після вбивства двох українських підлітків-баскетболістів в Оберхаузені на заході ФРН розпочався судовий процес над чотирма обвинуваченими 14-16 років. Двоє з них є громадянами Німеччини, ще двоє – громадяни Сирії.
За словами представники батьків убитих українців, потерпілі розраховують на максимально жорстке покарання. Загалом заплановано 11 судових засідань до 21 листопада.
Напад на українських підлітків, котрі грали за баскетбольний клуб Art Giants Düsseldorf, скоїли ввечері 10 лютого на головному вокзалі Оберхаузена. У 18-річного Артема Козаченка та 17-річного Володимира Єрмакова виник конфлікт із компанією підлітків, які, за словами свідків, провокували українців в автобусі. Вийшовши з нього, обвинувачені оточили українців та атакували – спочатку кулаками та кийком, потім двома ножами.
17-річний Володимир Єрмаков помер одразу, його друг Артем Козаченко помер у реанімації. Прокуратура вважає, що напад було скоєно на ґрунті ксенофобії.
Раніше ми повідомляли про подробиці у слідстві щодо вбивства українського баскетболіста у Німеччині
- У місті Меттман, Німеччина, український підліток отримав серйозну травму голови після конфлікту з невідомим чоловіком у ресторані.
- У Німеччині кілька підлітків завдали ножових поранень 15-річному українському переселенцю. Попри складні поранення, наразі стан хлопця лікарі оцінюють як задовільний, нападників розшукують.
- 10 червня у Франкфурті стався напад з ножем на 41-річну переселенку з України. 19-річний афганець завдав жінці серйозних поранень. Нападника відправили під варту.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.