Аналітик армії США визнав себе винним у продажу військових секретів Китаю
Джерело: Reuters
Аналітик розвідки армії США Корбейн Шульц визнав себе винним у змові з метою продажу військових секретів Китаю, повідомило міністерство юстиції США.
У березні Шульца звинуватили у змові з метою розголошення інформації про національну оборону, експорті оборонних виробів і технічних даних без ліцензії та підкупі державного службовця.
Згідно з документами обвинувачення, людина з Гонконгу, яку підозрюють у зв’язках з урядом Китаю, змовилася з Шульцом, щоб зібрати інформацію про національну оборону, включаючи секретну інформацію та експортно-контрольовані технічні дані, пов’язані з системами військової зброї США, в обмін на гроші.
“Уряди, такі як Китай, агресивно атакують наш військовий персонал та інформацію про національну безпеку, і ми зробимо все, що в наших силах, щоб гарантувати захист інформації від ворожих іноземних урядів”, — сказав у заяві виконавчий помічник директора ФБР Роберт Веллс.
Перед тим, як його заарештували, він надіслав десятки конфіденційних і закритих військових документів, повідомили в міністерстві юстиції.
Серед речей, зібраних і надісланих Шульцем, були документ, в яких обговорювалися уроки, отримані армією з російсько-української війни для захисту Тайваню, документи, що стосувалися військової тактики Китаю, і документ щодо військових супутників США.
За інформацією департаменту, Шульцу заплатили приблизно 42 000 доларів США.
Оголошення вироку Шульцу заплановано на 23 січня 2025 року.
- Росія продовжує нарощувати постачання сировинних товарів до Китаю, свідчать дані митниці КНР.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.
- Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.