Кібербулінг боксерки з Алжиру Хеліф на Олімпіаді: Маск, Трамп і Роулінг фігурують у справі
Джерело: Variety
Французкій влади подали кримінальну скаргу через кібербулінг алжирської олімпійської чемпіонки Іман Хеліф. До цього позову потрапили імена відомих особистостей, серед яких – Джоан Роулінг, Ілон Маск та Дональд Трамп.
За словами адвоката спортсменки Набіля Буді, скаргу подали до центру боротьби з ненавистю в Інтернеті при прокуратурі Парижа. У позові згадали конкретні імена, але прокуратура має право розслідувати справу проти будь-кого, хто міг бути причетним до розповсюдження ненависницьких повідомлень.
Позов подано проти X(Twitter), що у французькому законодавстві означає, що скаргу подали проти невідомих осіб. Тим самим залишивши простір для широкого розслідування. Буді заявив, що справа може охопити людей за межами Франції.
Зазначимо, що Хеліф стала об’єктом світової уваги після перемоги над італійською боксеркою Анджелою Каріні всього за 46 секунд. В Інтернеті стали звинувачувати спортсменку, що вона народилася чоловіком і раніше не пройшла так званий “гендерний тест” федерації боксу.
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) неодноразово наголошував, що Хеліф відповідає критеріям, необхідним для участі в змаганнях. Після бою речник МОК Марк Адамс захистив участь Хеліф в Олімпійських іграх 2024 року в Парижі, заявивши, що вона “народилася жінкою, зареєстрована жінкою, прожила своє життя як жінка, боксувала як жінка, має жіночий паспорт”.
У результаті Іман Хеліф перемогла угорку Луку Анну Хаморі одностайним рішенням суддів у чвертьфінальному бою в напівсередній вазі на Олімпійських іграх у Парижі. Боксерка принесла Алжиру першу олімпійську медаль з боксу з 2000 року.
Утім, Роулінг та Маск поширювали в X(Twitter) пости, що викликали подальше загострення ситуації і булінг. Дональд Трамп, зі свого боку, додав, що “буде тримати чоловіків далі від жіночого спорту”. Але, навіть після видалення повідомлень, розслідування триватиме, і відповідальні особи можуть постати перед судом. Тренер Хеліф Педро Діас заявив, що знущання мали значний вплив на Хеліф, але вона змогла зберегти мотивацію і виграти золоту медаль.
- Китаянка Хуан Яціонг виграла золото Олімпійських ігор з бадмінтону в змішаному парному розряді, після чого її коханий здивував несподіваною пропозицією руки і серця.
- Представниця Єгипту, фехтувальниця Нада Хафез повідомила, що змагалася на літніх Олімпійських іграх-2024 у Франції на сьомому місяці вагітності.
- Українська тенісистка Даяна Ястремська приїхала на Олімпіаду в Парижі разом зі своїм улюбленцем – папугою. Про це спортсменка розповіла у соцмережах.
- Виграш бронзової медалі на Олімпійських іграх 2024 року був не єдиним важливим моментом для американського олімпійського плавця Раяна Мерфі. Спортсмен водночас дізнався стать своєї дитини.
- Італійський легкоатлет Джанмарко Тамбері попросив вибачення у своєї дружини за те, що загубив обручку під час церемонії відкриття Олімпійських ігор в Парижі.
У Німеччині розробляють національний план створення бункерів для захисту населення. План передбачає переобладнання громадських і приватних будівель, а також створення мобільного додатку для пошуку укриттів та інформування громадян про заходи безпеки.
Україна до кінця 2024 року отримає від Німеччини ще дві системи ППО IRIS-T, заявив у Києві керівник спеціального штабу з питань України у Міністерстві оборони Німеччини генерал-майор Крістіан Фройдинг.
Міністерство оборони кодифікувало і допустило до використання переносний тренажер “Безпечне небо” для підготовки зенітних вогневих груп.
Спеціальний прокурор Джек Сміт офіційно звернувся до судів із проханням закрити дві федеральні справи проти обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, зокрема щодо втручання у вибори та зловживання секретними документами.
Казахстан поставив за мету збільшити частку закордонних постачань нафти без російської допомоги. Міністр енергетики країни Алмасадам Саткалієв заявив, що обсяг такого експорту має зрости у 13 разів.