Чому Греція потерпає від масштабних лісових пожеж — ЗМІ
Джерело: Sky News
Греція знову опинилася у центрі уваги через масштабні лісові пожежі, які вирують поблизу Афін, спонукаючи європейських вчених досліджувати причини зростання частоти та інтенсивності таких “екстремальних” пожеж.

Фото: Reuters
За даними новітнього дослідження, умови для виникнення сильних пожеж зросли у 3-20 разів порівняно з минулим. Огляд причин, що призводять до надзвичайних пожеж, і можливостей їхнього прогнозування ґрунтується на катастрофічному сезоні лісових пожеж з березня 2023 року по лютий 2024 року.
Пожежі в Греції, що вже охопили площу у 200 квадратних кілометрів, є частиною глобальної проблеми, яка також охопила Канаду та західну Амазонію. Вони спричинили підвищені викиди вуглецю на 16% порівняно зі середніми показниками, досягнувши 8,2 мільярда тонн.

Фото: Reuters
Науковці кажуть, що зміни клімату, викликані діяльністю людини, значно підвищують імовірність виникнення таких пожеж. Ця тенденція лише посилюватиметься.
Згідно з прогнозами, якщо глобальна температура зросте на 2°C до 2100 року, ризик виникнення надзвичайних пожеж у Канаді збільшиться у 2-3 рази, тоді як у Греції та західній Амазонії значних змін не передбачається. Проте, якщо потепління досягне 3°C, імовірність виникнення пожеж, подібних до минулорічних, значно зросте у всіх регіонах.

Фото: Reuters
Зміни клімату посилюють умови для виникнення пожеж: підвищення температури висушує ліси, сприяє зростанню рослинності, яка слугує “паливом” для вогню. Разом з тим, антропогенні фактори, як-от початок пожежі через дії людини та зміна ландшафтів, також відіграють важливу роль.
Читайте також: У Греції феєрверк, запущений з яхти, спричинив лісову пожежу
Хоча кількість екстремальних пожеж зростає — загальна площа вигорілої землі зменшується. Це пов’язано зі зменшенням менш шкідливих пожеж у савані. Водночас вчені занепокоєні збільшенням пожеж у лісах, які становлять серйозну загрозу для людей і екосистем, призводять до значних викидів вуглецю та довготривалого відновлення.

Фото: Reuters
Для зменшення ризиків, вчені закликають до захисту лісових кордонів, зменшення кількості природного палива та інвестування у системи раннього попередження. Вони підкреслюють необхідність скорочення викидів, щоб уникнути майбутніх катастрофічних пожеж.

Фото: Reuters
- У вівторок, 13 серпня, на околицях Афін значно ослабла масштабна лісова пожежа, яка вважається найсильнішою цього року в Греції. Послаблення вітру допомогло призупинити поширення полум’я, яке забрало життя однієї людини. Але у Греції полум’я було впритул до столиці.
- У 2023 році неподалік грецького села Авантас на півночі країни знайшли 18 обгорілих тіл. До цього там вирувала масштабна пожежа. Також торік в одному з районів вогонь дістався до великої військовий бази, внаслідок чого вибухнув склад з боєприпасами.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.