У Китаї пропонують новий закон, який спростить процес шлюбу, однак ускладнить розлучення
Джерело: Reuters
У Китаї пропонують новий закон, яким передбачено спрощення процесу одруження, натомість процес розлучення стане складнішим.
Запропонований китайськими законодавцями проєкт закону вже викликав суперечки у соціальних мережах. Ця тема стала найпопулярнішою 15 серпня у китайському інтернеті.
Законопроєкт опублікувало міністерство цивільних справ КНР цього тижня, аби громадськість могла обговорити його. До 11 вересня китайці матимуть змогу написати свою думку міністерству щодо цієї пропозиції.
Зміни до процесів шлюбу та розлучення хочуть ввести з метою посилити бажання молодих китайців створювати сім’ї на тлі того, що за останні роки населення КНР скорочується.
Новим законопроєктом пропонується зняти регіональні обмеження на шлюб, які передбачені чинним законом. Відповідно до цієї норми, вступити у шлюб можна лише за місцем офіційного проживання пари.
Щож до розлучень, то новим законопроєктом пропонують, що пари, які захочуть розлучитись, матимуть 30 днів на роздуми. Якщо за цей час хтось із пари передумає розлучатись, він зможе забрати заяву та припинити процес розлучення.
“Легко одружитись і так важко розлучитись. Яке дурне правило”, – написав один з користувачів у китайській соцмережі Weibo. Його коментар вподобали десятки тисяч інших користувачів.
Цзян Цюаньбао, професор Інституту досліджень народонаселення та розвитку сказав, що законопроєкт має на меті “підвищити значущість шлюбу та сім’ї”, зменшення кількості імпульсивних розлучень, підтримку соціальної стабільності та покращення захисту законних прав сторін.
За перші шість місяців 2024 року у Китаї одружились 3,43 мільйона осіб, що на 498 тисяч менше, аніж за аналогічний період 2023 року. Це найнижчий показник з 2013 року. Офіційні дані свідчать, що все менше молодих людей хочуть створювати сім’ї.
Шлюб зазвичай розглядають як попередню умову для народження дітей через політику країни, яка вимагає від батьків свідоцтво про шлюб для реєстрації дитини та отримання державної допомоги.
Відтак чимало молодих китайців обирають холостяцьке життя або ж відтерміновують шлюб, ставлячи на перше місце роботу та свої перспективи на тлі уповільнення зростання другої економіки світу.
- Приблизно через 500 років у Японії всі громадяни матимуть прізвище Сато, якщо уряд країни не змінить закон про шлюб, дозволивши подружнім парам використовувати окремі прізвища.
Астрономи значно підвищили ймовірність прямого зіткнення астероїда 2024 YR із Землею у 2032 році.
12 лютого, під час 26-го засідання Контактної групи з питань оборони України, міністр оборони Британії Джон Гілі заявив, що Лондон спорядить на підтримку України новий пакет військової допомоги, що включатиме танки, артилерію, ракети та інші типи озброєнь. Також пакет міститиме контракти на обслуговування раніше спорядженої техніки.
Лідер “Європейської Солідарності Петро Порошенко заявив, що йому відмовили у виїзді на Мюнхенську безпекову конференцію.
У 14 місцях Чорного моря зафіксовано нові випадки викидів мазуту, який потрапив у воду після аварії двох російських танкерів 15 грудня.
Трансгендерна жінка, яка відбуває покарання у федеральній в’язниці США, подала судовий позов, стверджуючи, що указ Дональда Трампа, який зобов’язує утримувати ув’язнених відповідно до їхньої біологічної статі, порушує Конституцію країни й федеральне законодавство.