WP: Україна і РФ повинні були провести перемовини про припинення атак на об’єкти енергетики
Джерело: The Washington Post
За інформацією WP, Україна та Росія повинні були провести перемовини у Катарі про припинення атак на енергетичні об’єкти. Однак через операцію ЗСУ у Курській області РФ ці зусилля опинились під загрозою.
Видання, з посиланням на дипломатичні та офіційні джерела пише, що делегації України та Росії повинні були зустрітись вже цього місяці у столиці Катару. Тема перемовин – двостороннє припинення атак на енергетичні об’єкти.
Наголошується, що перемовини мали бути непрямими. Посередником виступив Катар, який окремо спілкувався з українцями та росіянами. Проте зусилля катарців опинились під загрозою через вторгнення Збройних сил України на територію Росії.
Україна та Росія атакують енергооб’єкти одна одної. Зокрема РФ націлюється на електростанції, тоді як під прицілом України – нафтова галузь РФ.
Деякі учасники перемовин сподівались, що вони стануть першим кроком до повноцінного припинення вогню.
За даними джерел, коли почалась операція на території Курщини, представники Росії відмовились від зустрічі з катарцями. У Росії оцінили дії України як “ескалацію”. Джерело додало, що Україна не повідомила Катар про плани вдертися на територію РФ.
Однак, наголосив дипломат, Росія не відмовилась від перемовин остаточно. Поки що вони попросили “дати їм час”. Щодо України, то вона хотіла відправити свою делегацію у Доху, додало джерело, проте Катар відмовився, вважаючи, що перемовини лише з однією стороною недоцільні.
В Офісі Президента України відповіли виданню, що перемовини у Досі відклали “через ситуацію на Близькому Сході” і додали, що перемовини пройдуть у форматі відеоконференції 22 серпня. Після цього Україна спілкуватиметься зі своїми союзниками про реалізацію того, що буде запропоновано Катаром.
У Кремлі та Білому домі відмовились коментувати цю історію. Водночас у Вашингтоні лише наголосили, що Україна сама повинна вирішити, коли вона готова до перемовин.
За даними джерела, і Україна, і Росія заявили, що готові виконувати умови, запропоновані на перемовинах. При цьому у Києві скептично ставляться до того, що перемовини будуть успішними. Дехто вважає, що вони не матимуть перспектив, навіть якби не було вторгнення на Курщину.
Джерело також розповіло, що Катар два місяці спілкувався з Україною та РФ щодо припинення атак по енергооб’єктах. Результатом стала згода обох сторін на саміт у Досі і зараз залишилось опрацювати незначні деталі.
Однак після подій у Курській області позиція РФ змінилась, зауважило російське джерело. За його словами, Путін дав зрозуміти, що не має наміру на перемовини після цих подій.
“Ви знаєте, наше російське керівництво зазвичай не йде на компроміси під тиском”, – сказала ця особа.
Джерело додало, що Кремль може схилятись до того, аби згода на припинення атак на енергетичні об’єкти стала приманкою для України на масштабніші перемовини про припинення вогню. В іншому випадку Росія не матиме мотивації погоджуватись на угоду, оскільки вважає, що може завдати українській енергосистемі більшої шкоди, аніж Україна завдала їхнім НПЗ.
Український посадовець, знайомий з планами перемовин у Катарі, розповів, що в цій ситуації все потрібно обдумати.
“Все потрібно оцінити – наш потенціал та ймовірні збитки нашій економіці порівняти з тим, яку ще більшу шкоду ми можемо завдати їхній економіці. Але енергія, звісно, має для нас основне значення. Ми іноді забуваємо про економіку, але нас чекає вільне падіння, якщо взимку не буде світла і тепла”, – сказав він.
Інший український посадовець сказав, що Київ веде перемовини з партнерами аби впевнитись, що у випадку домовленостей, Росія дійсно дотримуватиметься обіцянок, а не діятиме як зазвичай.
- Глава угорського уряду Віктор Орбан після зустрічі з Дональдом Трампом повідомив, що експрезидент США у випадку повернення у Білий дім зажадає негайних мирних перемовин України та Росії. За словами Орбана, Трамп підготував “добре обґрунтований план” для цього.
Російські війська протягом доби обстрілювали Херсонський і Бериславський райони з артилерії, мінометів, реактивних систем залпового вогню та безпілотників. Під прицілом опинилася цивільна інфраструктура.
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що КНДР і надалі беззастережно підтримуватиме дії російського керівництва, спрямовані на “остаточне вирішення ситуації” в Україні. Про це він сказав під час зустрічі з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у місті Вонсан.
Суд Гельсінкі у Фінляндії постановив конфіскувати спідницю у жінки, яку визнали винною в замаху на крадіжку. Злочин, ймовірно, вчинили за допомогою цього предмету одягу.
Кількість жертв повені в американському штаті Техас зросла до щонайменше 129 осіб, ще 166 людей залишаються зниклими безвісти.
Президент Фінляндії Александр Стубб таємно взяв участь у змаганнях з тріатлону, використавши псевдонім.