Криза народжуваності в Європі: у яких країнах народжується найменше дітей?

Джерело: Euronews

Згідно з останніми даними, у 2022 році показники народжуваності в Європейському Союзі досягли найнижчого рівня з 1960 року.

У 1990 році в ЄС народилося 5,1 мільйона немовлят, а в 2022 році – 3,88 мільйона немовлят.

ЄС мав один із найнижчих у світі показників народжуваності, який визначається як кількість новонароджених на одну жінку.

У 2022 році коефіцієнт народжуваності суттєво коливався в ЄС від 1,79 до 1,08 за даними Євростату, статистичного управління ЄС. Середній показник по ЄС в цілому становив 1,46.

Найвищий рівень народжуваності спостерігається у Грузії (1,83), Молдові (1,81) та Франції (1,79).

Фото: Euronews

Україна посідає друге місце за найнижчими показниками. На першому місці Мальта – 1,08, а друге Україна поділяє з Іспанією з показником 1,16.

Рівень народжуваності суттєво змінився в країнах ЄС за останні 20 років, зменшившись у 13 з 27 держав-членів ЄС між 2002 і 2022 роками.

  • В Україні продовжує падати народжуваність. За перше півріччя 2024 року в Україні народилось 87 655 дітей — це на 9% менше, аніж за аналогічний період торік. Водночас зафіксовано 250 972 смертей.
  • Україні необхідно повернути додому жінок, які були вимушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення Росії, інакше вплив на економіку буде руйнівним. За словами співрозмовників Bloomberg, якщо 2,8 мільйона жінок-українок працездатного віку не повернуться, це коштуватиме Україні 10% річного довоєнного валового внутрішнього продукту.

В Україні чоловіка вперше обмежили у праві керувати транспортним засобом через недотримання правил військового обліку. Таке рішення ухвалив Кузнецовський міський суд Рівненської області 22 січня.

Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження нафтопереробного заводу в Краснодарському краї РФ.

Служба безпеки спільно з Нацполіцією затримали російських агентів, які підірвали вибухівку поблизу ТЦК у Павлограді (Дніпропетровщина) 2 лютого.

Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило про відправлення у відпустку більшості своїх співробітників по всьому світу. Виняток становитимуть лише ті, хто виконує критично важливі функції, а також представники керівництва та спеціальних програм.

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) було змушене відкласти ротацію своєї місії на окупованій Запорізькій АЕС через відсутність гарантій безпеки з боку Росії.