Лукашенко вважає, що в Україні були б «дуже раді» ядерному удару Росії
Джерело: Белта
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що в Україні зраділи б ядерному удару Росії. Щоправда, він казав про це у контексті “ескалації з боку України”.
“Небезпека полягає в тому, що ось ця подібна ескалація з боку України – спроба штовхнути Росію на асиметричні дії. Ну, припустимо, застосування ядерної зброї. Знаю точно, що в Україні були б дуже раді, якби Росія застосувала або ми там тактичну ядерну зброю. Це було б щастя”, — сказав Лукашенко.
На його думку, застосування ядерної зброї позбавило б Росію та Білорусь союзників.
“Ось тоді, напевно, у нас навряд чи союзники б залишилися. Взагалі ніяких би навіть співчутливих країн не залишилося. Тому що вони занурені в те, що відбувається”, – зазначив Лукашенко. “По-друге, це ж ядерна зброя. У нас же вже сформований певний образ негативний до цієї ядерної зброї. Ось вони хочуть підштовхнути”.
- У Північній Кореї засудили українське вторгнення на територію Курської області РФ. КНДР звинуватила США та країни Заходу у підтримці цього, як сказали представники країни, “непростимого акту терору”.
- До цього лише Сирія засудила дії ЗСУ, назвавши це “терористичною атакою”. Інші “дружні” країни щодо Росії уникали цього.
Під час візиту до України Еммануель Макрон, Дональд Туск, Кір Стармер і Фрідріх Мерц спробували традиційні страви української кухні.
Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія розгляне пропозицію про 30-денне припинення вогню, яку 10 травня висунули Володимир Зеленський та європейські лідери за підсумками зустрічі “коаліції охочих”.
Як повідомляє Axios із посиланням на джерела, які знайомі з деталями телефонної розмови лідерів, Україна заявила про готовність до прямих переговорів з Росією, якщо та погодиться на 30-денне перемирʼя.
Лідер угорської опозиції Петер Мадяр вважає, що після заклику коаліції прем’єр Угорщини Віктор Орбан повинен звернутися до очільника Кремля Владіміра Путіна з вимогою прийняти пропозицію про 30-денне припинення вогню.
Відтоді як Дональд Трамп став президентом у січні, він прослухав лише 12 доповідей представників розвідки в рамках “Щоденного брифінгу президента”.