«Росатом» отримує прибутки на сотні млн доларів від «дочки» нідерландської компанії
Джерело: звіт Uranium One Cooperative та NOS
Російська державна компанія “Росатом” отримує значні прибутки від діяльності своєї дочірньої компанії Uranium One Cooperative, розташованої в Нідерландах. Зокрема, у 2022 році Uranium One Cooperative принесла прибуток у сумі $240,6 млн, частину якого перераховано Росатому.
Ці кошти потрапляють до російської державної скарбниці, підтримуючи фінансування війни проти України.
Росатом є одним із найбільших у світі виробників урану та ядерної енергії. Через Uranium One Cooperative компанія активно займається видобутком ядерної сировини у Казахстані та Танзанії. Отримані доходи надходять до Нідерландів, а звідти переказуються до Росії.
Попри значні фінансові потоки, Росатом залишається захищеним від санкцій ЄС, оскільки є ключовим постачальником збагаченого урану на світовий ринок, займаючи 35% його частки. Деякі країни, такі як Велика Британія, працюють над створенням альтернативних заводів для перероблювання відпрацьованого урану, щоб зменшити залежність від РФ.
Старі радянські атомні станції в Європі, наприклад, у Чехії, Словаччині, Болгарії, Угорщині та Фінляндії, продовжують працювати з російськими паливними стрижнями. Але європейські компанії активно шукають їм заміну.
У лютому 2024 року Нідерланди отримали кілька ліцензій на імпорт переробленого російського ядерного палива, призначеного для використання в місті Алмело, що свідчить про продовження співпраці з Росатомом на тлі відсутності санкцій.
- Всупереч санкціям проти РФ, атомна корпорація “Росатом” залучена до будівництва понад третини нових реакторів у Китаї, Індії, Ірані та Єгипті. Росія залишається провідним експортером атомних електростанцій.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.
В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.
У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).