Міноборони виявило незаконну реєстрацію храму МП на території військової частини

Джерело: пресслужба Міноборони

Під час проведення внутрішнього аудиту на території військової частини в місті Києві Міністерство оборони виявило факт незаконної реєстрації права приватної власності на храм. Власником незаконно зареєстрованого об’єкта виступила релігійна організація, пов’язана з православною церквою Московського патріархату.

У повідомленні зауважили, що незаконні дії могли призвести до витоку інформації щодо переміщення військових підрозділів та техніки та створювали можливість доступу до території військової частини сторонніх цивільних осіб.

Міністерство оборони у взаємодії з Міністерством юстиції України оперативно усунуло порушення законності у сфері державної реєстрації, — додали у пресслужбі.

Нині будівлю передано Службі військового капеланства Збройних сил України, де вона використовуватиметься для задоволення духовних та релігійних потреб військовослужбовців і членів їхніх сімей.

У відомстві нагадали, що незаконне оформлення нерухомого майна на землях оборони або територіях військових об’єктів є неприпустимим.

Додамо, Верховна Рада України найближчими днями розгляне доопрацьований законопроєкт, який передбачає заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних із Росією. Про це повідомив Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.

У січні 2023 року, у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт щодо діяльності в Україні релігійних організацій (№ 8371). Почати його розгляд вдалось лише через 10 місяців – у жовтні 2023 року в першому читанні заборону УПЦ (МП) підтримали 267 депутатів. 5 березня 2024 року Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, фіналізував документ та підготував його до другого читання.

Серед тих, хто відмовився підтримати законопроєкт про заборону УПЦ (МП), майже всі представники депутатських груп “Відновлення України” та “Платформи за життя та мир”.

  • У 2023 році Служба безпеки України викрила керівництво Російської православної церкви у створенні приватних військових компаній на території Росії. За вказівками Московського патріархату, ці ПВК займаються вербуванням та бойовою підготовкою найманців для війни проти України. Серед викритих злочинів – 20 фактів державної зради, колабораціонізму та пособництва країні-агресору.
  • Служба безпеки зібрала обґрунтовану доказову базу щодо причетності колишнього настоятеля Києво-Печерської Лаври Павла (Петра Лебедя). 13 липня 2023 року йому оголосили нову підозру за двома статтями Кримінального кодексу: заперечення збройної агресії РФ і порушення рівноправності громадян залежно від їх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно.
  • Служба безпеки задокументувала діяльність ієродиякона УПЦ (МП), який діяв на користь країни-агресора, під виглядом “акцій протесту” намагався розхитати суспільно-політичну ситуацію у Києві. За даними слідства, він є одним із соратників митрополита Павла (Петра Лебедя) і причетний до організації масових провокацій у Києво-Печерській лаврі навесні 2023 року.
  • СБУ викрила клірика УПЦ (МП), який освячував російських військових під час окупації Ізюма. Він неодноразово виступав перед камерами кремлівських пропагандистів, які приїздили до окупованого на той час Ізюма. У своїх проповідях клірик дискредитував українських захисників, заперечував факти російської агресії та героїзував загиблих росіян.

Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.

У Запоріжжі на воді загинув 17-річний хлопець – він зник під час купання в затопленому кар’єрі. Тіло юнака виявили наступного дня водолази на глибині 10 метрів. 

Військові Естонії провели перші бойові стрільби з реактивних систем залпового вогню HIMARS.