На Канарських островах різко зросла кількість нелегальних мігрантів

Джерело: AFP

На Канарських островах значно зросла кількість нелегальних мігрантів у 2024 році. За перші 7,5 місяців на архіпелаг прибули 22 304 мігранти, що більше ніж удвічі перевищує кількість за аналогічний період минулого року, коли цей показник складав 9 864 осіб.

Через це офіс прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса оголосив, що 27 серпня він відвідає Мавританію, Гамбію та Сенегал з триденним візитом. Саме від берегів цих країн численні човни з мігрантами прямують до Канарських островів.

Іспанія залишається одним із головних пунктів призначення для мігрантів, причому більшість з них обирає небезпечний атлантичний маршрут до Канарських островів, розташованих біля північно-західного узбережжя Африки. Цей шлях є особливо ризикованим через сильні течії. Мігранти часто подорожують переповненими човнами, які не придатні для морських подорожей і не забезпечені достатньою кількістю питної води.

Попри небезпеку, атлантичний маршрут став популярним через посилення контролю за міграцією в Середземному морі. За даними іспанської благодійної організації Caminando Fronteras, у перші п’ять місяців 2024 року понад 5 000 мігрантів загинули, намагаючись дістатися Іспанії морем. У середньому гине 33 людини на день. Це найбільша кількість смертей за день з моменту початку збору даних у 2007 році, і більшість із цих трагедій сталася саме на атлантичному маршруті.

Мавританія з кінця минулого року стала основним пунктом відправлення човнів, що прямують до Канарських островів. Ця тенденція, ймовірно, посилиться після літа, коли океанські води стануть спокійнішими. ЄС повідомляє, що ця західноафриканська країна також відчуває значний міграційний тиск, приймаючи понад 150 тисяч переміщених осіб. Цей потік не має ознак зменшення.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…