Нардеп В’ятрович пояснив, що передбачає закон про заборону УПЦ МП

Джерело: Володимир В’ятрович

Народний обранець Володимир В’ятрович пояснив, що означає ухвалений Верховною Радою законопроєкт про заборону РПЦ в Україні.

Нардеп нагадав, що закон набере чинності через 30 днів після підписання Президентом та опублікування. Після цього Державна служба етнополітики і свободи совісті отримає можливість перевіряти релігійні організації України на предмет афілійованості з РПЦ.

Законом визначено п’ять ознак зв’язку релігійної організації з РПЦ. Відтак якщо служба у межах перевірки виявить хоча б одну з цих ознак, то організація матиме 30 діб на усунення цього зв’язку

Якщо за вказаний період зв’язок не буде розірвано, то держава подаватиме позов до суду з вимогою заборонити цю організацію.

Судові процедури заборони почнуться через дев’ять місяців після опублікування закону.

Через три місяці з дня опублікування закону, протягом яких уряд має ухвалити необхідні підзаконні акти, релігійні організації зможуть також оцінюватися на предмет причетності до пропаганди “русского міра”. Така пропаганда буде підставою для їх судової заборони.

Ще одна норма закону – афілійовані з РПЦ релігійні організації будуть позбавлені права на користування державним та комунальним майном в Україні.

Якщо вони не розірвуть зв’язків з РПЦ, то протягом двох місяців договори користування храмами, які належать державі чи місцевим громадам, будуть розірвані.

“Звичайно, Росія і її агентура так просто не здадуться. Вони неодмінно намагатимуться гальмувати і зривати виконання закону. Тому надалі дуже важливо стежити за тим, як виконавча влада, місцеве самоврядування і суди втілюватимуть закон у життя”, – наголосив нардеп.

У ніч на 24 листопада підрозділи ракетних військ Збройних Сил України у взаємодії з іншими складовими Сил оборони завдали групового удару по позиціях зенітного ракетного дивізіону 1490 зенітного ракетного полку 6 армії РФ на території Курської області.

Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.

24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.

Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі. 

Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.