Німецький суд відхилив апеляцію екссекретарки нацистського концтабору
Джерело: Spiegel
Федеральний суд у Німеччині підтвердив вирок щодо колишньої секретарки нацистського концтабору Ірмгард Фурхнер.
Як розповіли у виданні, екссекретарка концтабору “Штутгоф” була засуджена в 2022 році регіональним судом Ітцего до двох років ув’язнення з випробувальним терміном за багаторазову співучасть у вбивстві в’язнів концтабору.
Зокрема Фурхнер була засуджена за 10 505 епізодів у пособництві та підбурюванні до вбивства та за 5 пунктами – у пособництві та підбурюванні до замаху на вбивство.
З червня 1943 року по квітень 1945 року вона працювала стенографісткою у коменданта табору Пауля Вернера Гоппе і, на думку суду, таким чином допомагала в систематичному вбивстві тисяч людей.
Вона не погодилася з вироком і подала апеляцію, яку зрештою відхилив Федеральний суд.
Зазначається, що судовий процес проти Фурхнер спричинив великий міжнародний резонанс через похилий вік підсудної (нині їй 99 років). Він також викликав дискусію щодо того, чи були складні судові процеси проти підозрюваних пособників нацизму, безпосередньо не причетних до злочину, пропорційними через десятиліття після скоєння злочину.
- Бізнесмен та гендиректор Tesla Ілон Маск висловив свої думки стосовно антисемітизму, зауваживши, що через велику кількість єврейських друзів він може вважати себе “євреєм за співучастю”. Перед цим він відвідав нацистський табір смерті Аушвіц-Біркенау у польському місті Освенцим.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.