ФБР обшукало будинки двох американців, які мають зв’язки з російськими державними ЗМІ

Джерело: Reuters 

У серпні Федеральне бюро розслідувань (ФБР) здійснило обшуки у будинках двох громадян США, які мали зв’язки з державними росЗМІ. Мовиться про ексінспектора ООН зі зброї та ексрадника Дональда Трампа.

Обшуки провели після того, як нещодавно у США попередили, що РФ прагне втрутитись у вибори президента Сполучених Штатів.

Один з обушків провели у Делмарі (штат Нью-Йорк) у Скотта Ріттера, колишнього експерта ООН зі зброї, який також є критиком зовнішньої політики США. Другий обшук провели у Вірджинії, у домі Дмитра К. Саймса, який був радником Трампа під час його президентської кампанії у 2016 році.

Обидва підтвердили, що у них проводили обшуки. ФБР, коментуючи обшуки напередодні заявило, що здійснювало “санкціоновану судом правоохоронну діяльність у певних місцях”.

Раніше розвідка США повідомила, що Росія залишається “головною загрозою” для американських виборів і що Кремль використовує складний арсенал інструментів, аби підтримати одного з кандидатів та посіяти розбрат.

Газета The New York Times напередодні повідомила, що міністерство юстиції США почало ширше кримінальне розслідування щодо американців, які працювали з російськими державними телевізійними мережами.

The Times з посиланням на джерела повідомило, що невдовзі будуть нові обшуки та, ймовірно, кримінальні звинувачення у цій справі. На цей час Саймсу та Ріттеру не висунули звинувачень.

Саймс, який веде щотижневе ток-шоу на російському державному “Першому каналі”, сказав Sputnik, іншому державному росЗМІ, що вважає обшук ФБР спробою залякати його, дискредитувати, завдати шкоди його фінансам та спробою завадити йому жити чи відвідувати США.

Ріттер, якого у 2011 році суд присяжних визнав винним у віртуальному сексі з неповнолітніми, заявив, що обшук ФБР у його будинку був пов’язаний із занепокоєнням уряду США щодо ймовірного порушення Закону про реєстрацію іноземних агентів. Закон вимагає від американців розкривати політичну діяльність від імені іноземних урядів.

Сам Ріттер звинувачення відкидає і вважає обшук помстою за критику зовнішньої політики США, зокрема щодо України. Водночас він зауважив, що співпрацював з ФБР під час обшуку.

Цього тижня Ріттер написав у державному росЗМІ “Russia Today”, що він є “зовнішнім співавтором RT з квітня 2020 року”.

У центральній в’язниці міста Арль, департамент Буш-дю-Рон, у Франції ув’язнений захопив та утримує в заручниках чотирьох медичних працівників і тюремного офіцера, погрожуючи холодною зброєю.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн захворіла на тяжку форму пневмонії, через що скасувала всі зустрічі, заплановані на найближчі дні.

У неділю, 5 січня, поблизу Землі пролетить астероїд 2020 BC6, який вважається “потенційно небезпечним”.

Солдат, який застрелився в автомобілі Tesla Cybertruck незадовго до того, як він вибухнув біля готелю Трампа в Лас-Вегасі, залишив передсмертні записки. У них йшлося, що вибух мав послужити “тривожним дзвінком” про проблеми у країні.

За оцінками аналітиків, російські війська останніми тижнями скоротили використання бронетехніки під час штурмів на активних ділянках фронту, ймовірно, через значні втрати техніки та виснаження радянських запасів.