У США жінка визнала себе винною у смерті чоловіка, якого вона побила коли він був немовлям

Джерело: NBS News

У США жінка визнала свою провину у ненавмисному вбивстві чоловіка, якого вона побила у 1984 році, коли він був немовлям. Унаслідок побиття він отримав інвалідність і помер у 2019 році.

Террі Маккірчі, якій зараз 62 роки, у 1984 році працювала нянею у родині Доулінгів. Тоді вона побила 5-місячного Бенджаміна, внаслідок чого у нього стався крововилив у мозок, що призвело до подальшої інвалідності.

Слідчі довгий час вважали, що саме через дії жінки Бенджамін зазнав інвалідності, однак Маккірчі завжди заперечувала це, навіть після того, як у 1985 році визнала, що била дитину.

Лише зараз, через 40 років після скоєного, жінка визнала у суді, що багато разів вдарила Бенджаміна.

Рей та Джо Доулінги – батьки Бенджаміна – після засідання сказали, що раді, що Маккірчі визнала свою провину, але це не поверне їхньому сину того життя, яке він міг би отримати, якби не був побитим.

Після побиття Бенджамін не міг ходити, розмовляти, самостійно їсти. Все своє життя він провів у кріслі колісному, поки не помер у 2019 році.

“Їй доведеться з цим жити. А нам просто потрібно бути сильними і рухатись вперед”, – сказали батьки Бенджаміна.

У суді адвокат ексняні зачитав її листа батькам Бенджаміна, у якому вона написала, що була пригнічена та виснажена доглядом за низкою дітей, тому вдарила Бенджаміна. Інших подробиць вона не надала.

“Я вдарила Бенджаміна у стані імпульсу та гніву, коли він та інші діти плакали. Я дійсно жалію про це”, – написала вона

До того, як Маккірчі визнала провину, їй інкримінували вбивство першого ступеня, за яке вона могла отримати довічне ув’язнення. Сама жінка не проявила жодних емоцій під час 90-хвилинного засідання.

Пем Честнатт – двоюрідна сестра Бенджаміна та колишня подруга Маккірчі – сказала у суді, що знала про її поганий характер, однак ніколи б не подумала, що вона може вдарити немовля. Вона додала, що після скоєного Маккірчі неодноразово наголошувала, що непричетна до побиття Бенджаміна.

“Ти сиділа обличчям до обличчя зі мною і заперечувала, що зробила щось з цією дитиною. Ти сказала мені, що Бенджамін впав з дивану. Ти брехала мені в обличчя”, – сказала Честнатт.

У 2021 році велике жюрі округу Бровард висунуло Маккірчі звинувачення у вбивстві першого ступеня після того, як розтин показав, що Бенджамін помер через травми, завдані йому нянею у дитинстві.

Однак Маккірчі уклала угоду, визнавши себе винною у ненавмисному вбивстві, аби отримати менший термін покарання. За рішенням суду, вона проведе за ґратами три роки.

Це не вперше вона укладає угоди у справі Бенджаміна. Зокрема у 1985, коли вона визнала, що побила немовля, Маккірчі відмовилась оскаржувати звинувачення у замаху на вбивство. Тоді вона була вагітна третьою дитиною і їй загрожувало від 12 до 17 років за ґратами, однак завдяки угоді їй присудили перебування за ґратами у вихідні дні до пологів, а після – три роки умовного ув’язнення.

Однак навіть тоді вона наполягала, що “її совість чиста”, а на угоду вона погодилась лише тому, щоб залишити цю справу позаду і бути поруч зі своїми дітьми. Прокурори назвали той вирок “терапевтичним”, а тодішня адвокатка Маккірчі описала його як “справедливий у цій ситуації”.

Прокурорка, яка зараз займається справою, сказала, що не може пояснити, чому у 1985 році Маккірчі винесли такий м’який вирок.

Рей та Джо були у шлюбі чотири роки, коли 13 січня 1984 року у них народився Бенджамін. Обидва мали роботу, відтак знайшли для дитини няню – на той час 22-річну Маккірчі, яка наглядала за Бенджаміном у себе вдома.

За словами Рей Доулінг, коли 3 липня 1984 року вона забирала сина від няні, його тіло було млявим, а кулаки стиснуті. Жінка терміново поїхала з ним до лікарні, де медики дійшли висновку, що у Бенджаміна стався крововилив у мозок через те, що його сильно трусили. За кілька днів Маккірчі арештували.

У 1985 році батьки Бенджаміна сказали журналістам, що були шоковані тим, коли за кілька хвилин до судового засідання прокурори повідомили їм, який вирок отримає няня після укладання угоди. Через 39 років Рей та Джо і досі приголомшені тодішнім вироком Маккірчі.

У Закарпатській області у 38 людей виявили гостру кишкову інфекцію внаслідок вживання води з водоспаду Шипіт для пиття і приготування їжі.

Президент США Дональд Трамп заявив, що до його приходу до влади Америка була на межі падіння. У зв’язку з цим, він хоче, щоб його запам’ятали як людину, яка врятувала Сполучені Штати.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

13 липня відзначається Всесвітній день рому, Міжнародний день головоломки та Всесвітній день року. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Стефана Савваїта.

За даними синоптиків у неділю, 13 липня, частину країни очікує негода.