У 3-й ОШБр повідомили деталі контрнаступу на Харківщині
Джерело: Дмитро Кухарчук/Телеграм
Командир 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук розповів про деталі сьогоднішнього наступу бригади на Харківщині. В операції зокрема брали участь колишні ув’язнені, котрі відмінно себе показали.
Третя штурмова 22 серпня офіційно підтвердила просування на Харківському напрямку. Українські армійці взяли під контроль батальйонний район оборони окупантів, ворожі взводні, ротні опорні пункти та просунулася углиб фронту на майже два км.
Своєю чергою, Кухарчук зауважив, що пліч-о-пліч з військовими бригади стали також колишні увʼязнені. Поки що в не великій кількості, однак, наголосив він, показали себе відмінно.
Працюємо далі. Ну і безумовно, як сказав командир бригади Андрій Білецький, — наші штурмовики. Ви – найкращі, — написав Кухарчук.
Зауважується, що унікальність операції полягала в тому, що українські захисники наступали на переважаючого ворога і перемогли. Успіх залежав від детального планування, нестандартних рішень, злагодженої роботи артилерії, ППО, БПС і розвідки.
Також у бригаді пояснили, що штурмові дії відвели удар ворога з напрямку Макіївки та зняли напругу з інших критичних ділянок фронту у смугах сусідніх бригад.
Раніше Секретар комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко повідомив, що станом на сьогодні у Збройних силах уже служать 3,8 тисячі ув‘язнених. Дехто з них зазнав поранення, є й ті, котрі загинули, боронячи країну.
Нагадаємо, очільник Мін’юсту Денис Малюська розповів, скількох ув’язнених українців можуть мобілізувати для боротьби з російськими окупантами. На запитання про те, скількох в’язнів та раніше судимих можна мобілізувати – беручи до уваги їхній вік та стан здоров’я – міністр відповів, що мова може йти про 10 000 – 20 000 осіб.
27 травня Малюська повідомив, що мобілізовані засуджені нестимуть службу у штурмових підрозділах.
Наприкінці липня стало відомо, що з часу набрання чинності закону, котрий дозволяє певним групам ув’язнених підписувати контракт із Силами оборони, такою можливістю вже скористалися щонайменше 3611 нині вже колишніх засуджених.
- В ISW зауважили, що РФ передислокувала своїх військових, які діяли на напрямку Часового Яру до Курської області, аби протистояти ЗСУ.
- Британські розвідники зауважили, що РФ зазнає великих втрат на фронті в Україні і змушена постійно створювати нові підрозділи, які навіть не встигає навчити вести бойові дії.
- Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк поінформував про втрати ворога за тиждень. Так, втрати російської армії за тиждень становлять 8430 осіб особового складу та 1469 одиниці озброєння та військової техніки.
- З 24 лютого 2022 року російські війська запустили 9627 ракет по Україні. З них вдалося збити 2429, повідомив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.