У семи країнах почалися перші в світі випробування вакцини проти раку легенів

Джерело: The Guardian

У семи країнах лікарі почали випробування на пацієнтах першої у світі мРНК-вакцини проти раку легенів.

Рак легенів є основною причиною смертності від раку у світі, щороку становить приблизно 1,8 мільйона смертей. Особливо низькі показники виживаності у пацієнтів із запущеними формами захворювання, коли пухлини вже поширилися.

Зараз експерти випробовують новий ін’єкційний метод, який змушує організм виявляти та вбивати ракові клітини, а потім запобігає їх поверненню. Відома як BNT116 і виготовлена ​​компанією BioNTech, вакцина призначена для лікування недрібноклітинного раку легенів (НДРЛ), найпоширенішої форми захворювання.

Клінічне випробування розпочали в 34 дослідницьких центрах у семи країнах: Велика Британія, США, Німеччина, Угорщина, Польща, Іспанія та Туреччина.

Загалом близько 130 пацієнтів зареєструють для проведення ін’єкції разом із імунотерапією.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.