В енергетиці складна ситуація після ракетного обстрілу РФ — міністр
Джерело: Герман Галущенко у Фейсбуці
Ситуація в енергетичній сфері України залишається складною після ракетного обстрілу 26 серпня з боку Росії. За словами міністра енергетики Германа Галущенка, наслідки ударів ще уточнюються.
“Ворог знову тероризує всю Україну ракетами. Під прицілом енергетика. Ворог не залишає планів позбавити українців світла”, написав він.
Міністр також повідомив, що оператор системи передачі змушений був терміново ввести режим екстрених відключень електроенергії.
“Ситуація складна, наслідки атак уточнюються. Енергетики вже працюють над їх ліквідацією”, – додав міністр.
Нагадаємо, що вранці 26 серпня російська армія здійснила черговий масований ракетний удар по Україні. Через обстріли “Укренерго” наказало ввести екстрені відключення світла, внаслідок чого графіки відключень тимчасово не діють.
Голова Львівської ОВА Максим Козицький повідомив, що росіяни атакували енергетичні об’єкти області, через що у регіоні виникли проблеми з електропостачанням. У кількох інших регіонах України також виникли перебої зі світлом, що призвело до затримок у русі електропоїздів, а резервні теплотяги були виведені на маршрути.
“Київводоканал” попередив про відсутність водопостачання в деяких районах столиці через зникнення світла. Станом на момент публікації новини водопостачання вже відновили.
Декілька станцій київського метро на “зеленій” та “червоній” гілках переведені в режим укриття, зазначав Телеграм-канал Київської міської державної адміністрації (КМДА). На “червоній” лінії потяги курсують від станції “Академмістечко” до станції “Театральна”, а станції “Арсенальна” та “Хрещатик” працюють лише як укриття. На “зеленій” лінії станції “Видубичі” та “Славутич” також функціонують у режимі укриття, а рух поїздів здійснюється від станції “Сирець” до “Звіринецької” та від “Осокорків” до “Червоного хутора”.
Внаслідок обстрілу тимчасово призупинено водопостачання в Житомирі, писало КП “Житомирводоканал”.
- Україна може уникнути відключень електроенергії до середини жовтня за умов відсутності атак на енергетичну інфраструктуру з боку Росії та аномальної спеки. Ситуація в енергетиці дещо стабілізувалася, тому поки графіки відключень не застосовуються. Проте після атаки 26 серпня наслідки уточнюються.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.