Шольц пообіцяв прискорити процес депортації нелегальних мігрантів

Джерело: DW

26 серпня канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів.

Ми повинні будемо зробити все можливе, щоб забезпечити репатріацію та депортацію тих, хто не може або не має права залишатися в Німеччині, – наголосив Шольц.

Глава німецького уряду назвав напад із ножем на гостей фестивалю “актом тероризму”. Внаслідок інциденту 23 серпня загинули троє осіб: чоловіки віком 67 і 56 років, а також 56-річна жінка. Ще вісім гостей свята зазнали поранень.

У нападі підозрюється 26-річний сирієць.

За словами канцлера, необхідна “послідовна практична правозастосовна діяльність”, зокрема видворення тих, хто проживає в Німеччині нелегально, в інші країни Євросоюзу відповідно до Дублінської угоди.

Зокрема він запропонував створити робочу групу, яка “ретельно вивчить це питання”. Деякі питання можна буде вирішити лише в межах європейського законодавства.

Контекст:

Напередодні Федеральний верховний суд Німеччини видав ордер на арешт Ісси Х. за підозрою у вбивстві трьох осіб на фестивалі в Золінгені, а також в участі в терористичній організації  “Ісламська держава”.

Сирійця мали депортувати з Німеччини ще 2023 року, оскільки його прохання про статус біженця до ФРН відхилили. Відповідно до Дублінської угоди, на чоловіка чекало видворення до Болгарії – країни, де він перетнув кордон Євросоюзу. Саме там і мали розглянути його прохання про надання притулку. Однак сирієць втік від влади, і в результаті депортація виявилася “простроченою”. Коли Ісу Х. знову знайшли, його “перерозподілили” на Золінген.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…