Фонд Порошенка з’ясовує, хто причетний до демонтажу їхніх вітальних бордів

Джерело: Фонд Порошенка

Фонд Порошенка з’ясовує, хто причетний до демонтажу їхніх вітальних бордів до Дня Незалежності, які були розміщені по всій країні.

Борди “Армія. Мова. Віра” та “ЄС. НАТО. Україна” почали демонтовувати 23 серпня. У фонді впевнені, що це відбулось за вказівкою влади.

“Фонд вважає це безпрецедентним, обурливим злочином, який можна було б уявити в Росії, Білорусі чи якій-небудь африканській диктатурі – але не в державі, яка взяла на себе зобов’язання як кандидат у члени Європейського Союзу”, – мовиться у повідомленні.

Відтак фонд п’ятого Президента України Петра Порошенка збирає дані про замовників, організаторів та учасників цієї “спецоперації”. Щобільше, фонд планує звертатись до правоохоронців з вимогою розслідувати інцидент.

У фонді закликали українців, які стали свідками демонтажу бордів і мають фото- чи відеодокази цього, поділитись ними з організацією, вказавши також населений пункт та адресу рекламного носія.

“На нашу думку, після повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року всім мало стати очевидним, що Армія, Мова, Віра – це не політичні гасла, а базові для державотворення та існування Української держави цінності”, – додали у фонді.

Фонд Порошенка висловив жаль, що влада витрачає бюджетні кошти, залучивши до пошуку бордів правоохоронців та муніципальні служби. В організації додали, що ці кошти варто було б направити на придбання необхідної техніки українським захисникам.

“Наголошуємо: йдеться не про знищене майно, яке було профінансоване приватними коштами. Йдеться про відверту державну цензуру, ганебне паплюження свободи слова. Це питання всього суспільства, яке однозначно (як доводять численні соціологічні опитування) обирає для себе шлях демократії і верховенства права, а не диктатури. Саме тому ми маємо намір довести цю справу до логічного завершення, з’ясувати всі обставини і в законному порядку змусити нести за це відповідальність”, – резюмували у Фонді Порошенка.

Провідний американський розважальний тижневик Variety розповів про нову стрічку оскароносного українського режисера Мстислава Чернова.

Пентагон планує збільшити обсяги закупівель ракет Patriot. Згідно з бюджетною заявкою на 2026 рік, армія просить виділити понад 1,3 млрд доларів на придбання 224 ракет. Згідно з документами, які супроводжують бюджетний запит на 2026 фінансовий рік, група військових високопосадовців, котра формує рекомендаційні вимоги до озброєння, збільшила план закупівлі Patriot з 3376 до 13 773 одиниць.

У США асоціації лікарів, медичних працівників і вчених подали позов до суду на керівників американських установ охорони здоров’я, зокрема на міністра-антивакцинатора Роберта Кеннеді-молодшого, через обмеження доступу до вакцин проти COVID-19 та підрив довіри населення до щеплень.

Компанія Mattel випустила першу в історії ляльку Barbie з цукровим діабетом першого типу.

Турецький суд заблокував доступ до частини контенту чат-бота Grok, розробленого компанією xAI Ілона Маска. Влада заявила, що чат-бот генерує відповіді, що ображають президента Реджепа Таїпа Ердогана, засновника сучасної Туреччини Мустафу Кемаля Ататюрка та релігійні цінності.