У Раді погодили підвищення військового збору до 5%. Також його запровадять для ФОПів
Джерело: голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев
Робоча група, що працює над законопроєктом про підвищення податків, погодила підвищення військового збору з 1,5% до 5% на доходи українців. Для ФОПів третьої групи введуть збір обсягом 1%.
Збір буде спрямовуватися на фінансування ЗСУ через спеціальний фонд. Натомість 1% військового збору для юросіб на єдиному податку третьої групи скасовано. Збільшення податку на прибуток банків виключили через позицію Мінфіну та НБУ.
“Всі зміни погоджені Мінфіном. Врешті планований ресурс у 125 млрд грн розтанув до 30,1 млрд. І це ще навіть не друге читання”, – зауважив голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.
Раніше народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна заявила, що влада потрапила в “податкову пастку” через збільшення податкового навантаження на бізнес.
Згодом спецпредставниця США з питань економічного відновлення України Пенні Пріцкер розповіла, як американський уряд заохочує уряд України збільшувати прибутки.
Вона зауважила, що Кабмін самостійно вирішуватиме, звідки брати доходи, однак уряд США рекомендує зосередитись не на підвищенні податків, а на реформі митниці та боротьбі з тіньовими ринками.
“У вас є доходи, яких ви не отримуєте і які ви мали б отримати сьогодні. Зосередьмося спочатку на цьому”, – зауважила Пріцкер.
Вона додала, що запропонувала Кабміну провести реформу митниці шляхом цифровізації, оскільки це допоможе запобігти корупції.
Окрім цього, потрібно боротись з тіньовими ринками сигарет, алкоголю та електроніки. Ці товари можна продавати на великому рику та отримувати чималі прибутки.
Своєю чергою, народний депутат Ярослав Железняк висловив власну позицію стосовно ініціативи уряду щодо підняття податків. Парламентар заявив про абсолютну незгоду з пропозицією Кабміну, закликавши зокрема значно змінити текст податкових змін та скоротити “всі зайві видатки”.
Читайте також: Корупційний рай для податкової – закон про «клуб «білого» бізнесу»
- Народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” Ніна Южаніна повідомила, що, за її інформацією, рішення Верховної Ради скасувати штрафи за неподання звітів про контрольовані іноземні компанії (КІК) ухвалене в інтересах найвищого керівництва держави.
- 18 липня Верховна Рада ухвалила законопроєкт №11256-2 про підвищення акцизного податку на пальне. Законопроєкт підтримано 231 голосом, включаючи правку №267 щодо газу.
- У першому кварталі 2024 року з Державного бюджету не виділяли кошти на захист енергетичних об’єктів України.
- У Нацбанку зауважили, що заплановане збільшення податків може спричинити подальше підвищення споживчих цін для населення.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Управління з контролю за іноземними активами США (OFAC) запровадило санкції на вісім криптогаманців, пов’язаних з російською криптобіржею Garantex та єменськими хуситами. За даними Chainalysis і TRM Labs, через ці гаманці перевели близько $1 млрд, переважно для фінансування хуситських операцій у Ємені та в акваторії Червоного моря.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.