У Грузії розпочали розгляд позовів проти так званого закону про «іноагентів»
Джерело: NewsGeorgia
Конституційний суд Грузії 29 серпня розпочав розгляд кількох позовів проти так званого закону про “іноагентів”. В одному провадженні об’єднано позови президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, понад сотні неурядових організацій, 38 опозиційних депутатів парламенту та двох медіаорганізацій, що спеціалізуються на журналістських розслідуваннях.
У цей же день до суду надійшов п’ятий позов проти цього закону, поданий Асоціацією юридичних фірм Грузії. Але цей позов ще не зареєстровано, тому його не об’єднано з іншими.
Позивачі стверджують, що закон суперечить Конституції Грузії, призводить до стигматизації громадських організацій та ЗМІ, перешкоджає їхній діяльності і може призвести до їхньої ліквідації. Вони також вимагають зупинити дію закону до винесення остаточного рішення.
Суддя Конституційного суду Георгій Тевдорашвілі повідомив, що сьогодні на засіданні обговорюватимуть спірні норми, які стосуються прав, захищених Конституцією, а також пропозиції, висунуті сторонами на цьому етапі.
- Посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський зазначив, що вступ Грузії до ЄС на сьогодні зупинено. Він оголосив це на дводенній міжнародній конференції в Тбілісі, присвяченій темі “Розширення ЄС – геополітична необхідність і подальші кроки для країн-кандидатів у ЄС”.
- Правляча партія “Грузинська мрія” заявила про намір внести зміни до конституції з метою “мирного відновлення територіальної цілісності”. Однак опозиція стурбована тим, що це може бути пов’язано з таємними переговорами з Росією.
- Декілька країн ЄС наполягають на санкціях проти Грузії, включаючи призупинення безвізового режиму, у відповідь на зухвалу позицію уряду щодо закону про “іноземних агентів”, інспірованого Росією.
- Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі внесла до Конституційного суду позов щодо закону “Про прозорість іноземного впливу”.
Посол США на Кіпрі Джулі Девіс призначена тимчасово повіреною у справах США в Україні. Відповідне рішення прийняв державний секретар США Марко Рубіо. Девіс перебуватиме на новій посаді паралельно зі своєю нинішньою роллю на Кіпрі.
У березні рада директорів Tesla розпочала пошук нового генерального директора, який міг би замінити Ілона Маска.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
Китайські астронавти місії “Шеньчжоу-19”, які шість місяців провели у космосі на орбітальній станції “Тяньгун”, успішно повернулись на Землю.
1 травня міністерка юстиції України Ольга Стефанішина повідомила, що завершили двосторонній скринінг відповідності українського законодавства нормам Європейського Союзу за розділом 26 “Освіта та культура”.