Суд обрав Дмитрукові запобіжний захід у вигляді тримання під вартою

Джерело: Букви

Печерський районний суд Києва заочно обрав запобіжний захід народному депутату Артему Дмитруку у вигляді тримання під вартою.

Суд задовільнив клопотання прокурора, який просив обрати для підозрюваного Дмитрука тримання під вартою, оскільки “жоден інший запобіжний захід не зможе запобігти ризикам”.

Стосовно Дмитрука здійснювалось два кримінальні провадження, їх об’єднали в одне (від 28.08).

Зауважимо, ДБР оголосило в міжнародний розшук Дмитрука, якого підозрюють у серії нападів на громадян.

Як повідомив Генеральний прокурор 25 серпня 2024 року, народному депутату України висунуто підозру у вчиненні низки злочинів. Серед них – напади на громадян і правоохоронців, замах на викрадення вогнепальної зброї тощо.

За даними слідства ДБР, під час перебування в Одесі підозрюваний разом зі спільниками напав на співробітника правоохоронного органу, який виконував свої службові обов’язки. Під час нападу депутат умисно завдав правоохоронцю тілесних ушкоджень і намагався викрасти його зброю.

В іншому інциденті, що стався в Києві, між депутатом і громадянином виникла суперечка, під час якої депутат завдав чоловіку кількох ударів, зокрема в голову. Внаслідок цього потерпілому було спричинено тілесні ушкодження середньої тяжкості, що підтверджено висновком експерта.

Народного депутата підозрюють у скоєнні таких злочинів:

  • умисне заподіяння легких тілесних ушкоджень працівникові правоохоронного органу групою осіб у зв’язку з виконанням ним службових обов’язків (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 345 КК України);
  • викрадення вогнепальної зброї групою осіб (ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 262 КК України);
  • умисне заподіяння тілесних ушкоджень середньої тяжкості (ч. 1 ст. 122 КК України);
  • грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжувалося особливою зухвалістю (ч. 1 ст. 296 КК України).

Процесуальне керівництво у справі здійснює Офіс Генерального прокурора України.

Контекст

Генпрокурор повідомив про підозру чинному народному депутату за фактами вчинення нападів групою осіб на правоохоронця та військового, замаху на викрадення вогнепальної зброї, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень та хуліганстві.

Зокрема підозрюваний, перебуваючи в Одесі, діючи з групою осіб, здійснив напад на співробітника правоохоронного органу. Він умисно заподіяв правоохоронцю тілесних ушкоджень та намагався викрасти у нього зброю.

Крім того, в інший період часу підозрюваний, перебуваючи в Києві, під час суперечки завдав військовому декількох ударів, зокрема, у ділянку голови. Відповідно до висновку експерта, внаслідок протиправних дій потерпілому спричинено середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Своєю чергою, УП інформувала, що народний депутат Артем Дмитрук, який в Україні захищав церкву Московського патріархату, вже виїхав за кордон.

Нардеп незаконно покинув територію України у суботу, 24 серпня. Того ж дня він залишив територію Молдови і через аеропорт “Кишинів” полетів в Італію (рейс о 17:40 “Кишинів – Рим”).

Журналісти намагалися зв’язатися із Дмитруком, але його мобільний номер телефону більше не обслуговується.

24 серпня Дмитрук у Телеграм заявив, що його планують затримати, і невдовзі за місцем його проживання у Києві та Одесі відбуватимуться обшуки.

Раніше ми повідомляли, що Генеральний прокурор Андрій Костін зареєстрував кримінальні провадження проти народних депутатів Артема Дмитрука та Олександра Куницького, які брали участь у бійці в Києві.

Також нагадаємо, серед тих, хто відмовився підтримати законопроєкт про заборону УПЦ МП, майже всі представники депутатських груп “Відновлення України” та “Платформи за життя та мир”. Серед них, наприклад, Юрій Бойко – народний депутат України, який неодноразово заявляв про утиски УПЦ МП. Нещодавно в мережі з’явилось відео, де він російською мовою закликає владу “бути милосердною до священників УПЦ МП”.

У переліку також  є Артем Дмитрук – обраний від “Слуги народу”, а зараз – позафракційний народний депутат України, розслідування щодо якого нещодавно опублікувало видання Bihus.Info. У ньому йдеться, що Артем Дмитрик співпрацює зі священником УПЦ МП Сергієм Чертиліним, якого підозрюють у низці злочинів проти України.

Авіакомпанія Cathay Pacific заборонила парі з Гонконгу літати на своїх рейсах після того, як вони влаштували сварку з пасажиркою з материкового Китаю через її відкинуте сидіння.

Міністерство торгівлі США розглядає можливість введення нових правил, які обмежать або заборонять використання китайських безпілотників на території США через загрози національній безпеці.

3 січня у Варшаві відбудеться масштабна акція протесту польських фермерів, які виступають проти імпорту сільськогосподарської продукції з України та низки рішень Європейського Союзу.

Одеські поліцейські затримали 22-річного чоловіка, якого підозрюють у підпалі двох поштових відділень. За інформацією правоохоронців, чоловік, раніше засуджений за крадіжку, отримав пропозицію у месенджері здійснити підпал за винагороду.

У Великій Британії знайшли живою і здоровою жінку, яка зникла 52 роки тому. Це одна з найтриваліших справ про зникнення людини в країні.