Україна вимагає від Монголії заарештувати Путіна, коли той прибуде з візитом

Джерело: МЗС України.

Україна закликала владу Монголії заарештувати президента Росії Володимира Путіна за ордером Міжнародного кримінального суду. Російський диктатор планує 3 вересня відвідати цю країну на запрошення її президента Ухнаагійна Хурелсуха.

У березні минулого року Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордер на арешт Путіна, звинувативши його у воєнному злочині – незаконній депортації сотень дітей з України. У Кремлі звинувачення відкинули, назвавши їх політично мотивованими. Ордер зобов’язує 124 країни, серед яких є й Монголія, заарештувати Путіна та передати його до Гааги для суду, якщо він ступить на їх територію.

У Міністерстві закордонних справ висловили сподівання на те, що влада Монголії усвідомлює, що російський президент – воєнний злочинець і додали, що викрадення українських дітей є лише одним із численних злочинів, за які Путін і решта військово-політичного керівництва РФ мають постати перед правосуддям.

“Ми закликаємо владу Монголії виконати обов’язковий міжнародний ордер на арешт і передати Путіна до Міжнародного кримінального суду в Гаазі”, – йдеться в повідомленні МЗС України.

Речник Кремля Дмитро Пєсков на цю вимогу відповів: “У нас чудовий діалог з нашими друзями з Монголії”.

Він додав, що Кремль не має жодних переживань у зв’язку з членством Монголії в МКС, і усі подробиці поїздки заздалегідь обговорено.

Верховна Рада у середу, 18 вересня, провалила голосування за дерусифікацію понад 300 населених пунктів. Частина народних депутатів заблокували трибуну.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.