1 вересня: яке сьогодні свято, іменини, традиції, прикмети
Джерело: Букви
1 вересня відзначається День знань, Всесвітній день написання листів та початок Всесвітнього місяця обізнаності про хворобу Альцгеймера. За церковним календарем вшановують пам’ять святого преподобного Симеона Стовпника і матері його.
День знань. Це свято символізує початок нового навчального року і було офіційно проголошене 1984 року.
Всесвітній день написання листів. Це свято було започатковане 2014 року австралійським автором Річардом Сімпкіном.
Всесвітній місяць обізнаності про хворобу Альцгеймера. Цей місяць присвячений підвищенню обізнаності про хворобу Альцгеймера та інші форми деменції, а також боротьбі з упередженнями, які існують у суспільстві щодо цих захворювань. Хвороба Альцгеймера є нейродегенеративним захворюванням, яке вперше було описане німецьким психіатром Алоїсом Альцгеймером 1906 року. Це захворювання зазвичай вражає людей старше 65 років, хоча існує і рання форма, яка може проявлятися у молодшому віці. Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною деменції, і на неї страждають мільйони людей по всьому світу.
У різних країнах світу сьогодні відзначають:
- Україна – Весілля Свічки
- Гондурас – День прапора
- Лівія – День Революції
- Польща – День ветеранів
- Словаччина – Національне свято Словацької Республіки. День Конституції
- Тайвань – День журналіста
- Узбекистан – День Незалежності
- Японія – День запобігання стихійним лихам
Цього дня у світі:
- 1804 — німецький астроном Карл Людвіг Гардінг відкрив третій астероїд Юнону
- 1819 — вперше поставлено на сцені Полтавського театру п’єсу Івана Котляревського “Наталка Полтавка”.
- 1859 — Керрінгтон і Годжсон незалежно відкрили спалахи на Сонці
- 1866 — відкриття залізничної магістралі на ділянці Одеса — Балта довжиною 257 верст.
- 1898 — відкрився Київський політехнічний інститут. Ідея його створення була висловлена ще у 1880 році, та перші збори установчого комітету відбулися лише у 1896.
- 1919 — у ніч з 31 серпня на 1 вересня внаслідок тактичних прорахунків командування (генерал Кравс) столицю України було здано денікінцям під орудою генерала Бредова.
- 1923 — Великий кантоський землетрус у Східній Японії.
- 1939 — нападом Німеччини на Польщу розпочалася Друга світова війна в Європі.
- 1964 — у Києві відкрито перший в Україні широкоформатний кінотеатр: “Україна”.
- 1983 — Збиття рейсу Korean Air 007
- 1996 — в Україні запроваджено національну валюту — гривню.
- 2001 — покарання стратою в українському судочинстві замінено довічним ув’язненням.
- 2004 — у школі № 1 Беслана (РФ) було захоплено в заручники щонайменше 1200 дітей та дорослих. За офіційними даними, напад здійснювався 32 чеченцями. В результаті невдалої операції російських спецслужб загинуло майже 300 заручників.
- 2006 — у Криму почав працювати перший у світі справжній кримськотатарський телеканал ATR.
- 2008 — прем’єрний показ українського телевізійного мультсеріалу Легенди України.
- 2014 — Вихід українських сил з Луганського аеропорту під час Війни на сході України.
Яке сьогодні церковне свято:
1 вересня в церковному календарі – день пам’яті святого преподобного Симеона Стовпника і матері його. Народився в кінці IV століття в Каппадокії (сучасна Туреччина) в родині благочестивих християн Сусотіона і Марфи. У віці 13 років, під час служби в храмі, він був глибоко зворушений заповідями Блаженств і вирішив присвятити своє життя Господу.
Симеон вступив до монастиря, де провів кілька років у суворих аскетичних подвигах. Згодом він оселився в пустелі, де жив у печері, а потім на стовпі, звідки й отримав своє прізвисько “Стовпник”. Він провів на стовпі 37 років, молячись і постуючи, і здобув славу святого, який зцілював душевні та тілесні хвороби.
Мати Симеона, Марфа, також шанується як свята. Вона була візантійською християнкою з Антіохії і підтримувала свого сина в його духовних пошуках. Після того, як Симеон покинув батьківський дім, Марфа протягом двох років шукала його, але зрештою прийняла його вибір і продовжувала молитися за нього.
Прикмети:
- Вранці похмуро — до дощової осені
- Мухи почали сильно кусатися — погода зіпсується
- Гуси відлітають вже в теплі краї — зима прийде рано
- Тепла погода до теплої зими
Традиції:
- Святому Симеону моляться, просячи про терпіння та фізичні сили. Також святого можна попросити зцілення від важких хвороб.
Іменини сьогодні святкують:
Семен, Марфа, Наталія, Тетяна.
- Букви повідомляли про свята, іменини, традиції, прикмети 31 серпня.
15 січня в Україну вдалося повернути з російського полону 25 військових та цивільних, зокрема захисників Маріуполя й “Азовсталі”, Харківщини, Донеччини, Запоріжжя та Херсонщини.
Президент США Джо Байден оприлюднив прощальний лист до громадян, в якому згадав штурм Капітолія 6 січня 2021 року, організований прихильниками Дональда Трампа. У листі ці події Байден назвав “найгіршим нападом на демократію з часів Громадянської війни”.
Канадський співак Ейбел Тесфає, більш відомий як The Weeknd, переніс реліз нового альбому “Hurry Up Tomorrow” на 31 січня через лісові пожежі, які охопили Каліфорнію.
Міністерство енергетики України назвало слова народного депутата Ярослава Железняка брехнею. До цього Железняк звинуватив Міненерго в тому, що “Енергоатом” планує будувати енергоблоки Хмельницької АЕС коштами українців, тобто шляхом підвищення тарифів населенню.
У 2024 році громадяни України перетнули кордон 30,11 мільйона разів. При цьому 2% осіб, які виїхали за кордон, не повернулися назад — це близько півмільйона громадян.