У Грузії хочуть по-новому визначити статус православ’я у конституції

Джерело: “Грузія Online” та “Эхо Кавказа”

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив про плани внести зміни до конституції країни, які передбачають нове визначення статусу православ’я. Поправка позначиться на Православній церкві як на найважливішому інституті для Грузії.

Кобахідзе пояснив, що згідно з новою редакцією, православ’я буде визначено як основу ідентичності грузинської держави. Це стане доповненням до чинного положення, яке визнає роль Православної церкви в історії Грузії.

Прем’єр-міністр підкреслив, що нині Православна церква відіграє ключову роль у суспільному житті країни і є опорою її ідентичності. За його словами, ця поправка буде внесена до конституції після консультацій з представниками Церкви і Патріархії.

Речник Патріархії Грузинської православної церкви Андрій Джагмаїдзе раніше стверджував, що влада консультувалася з Церквою щодо можливого проголошення православ’я державною релігією. За його словами, ця пропозиція спрямована на посилення ролі Церкви в суспільстві та захист традицій і християнських цінностей.

Але частина представників Грузинської православної церкви вже висловила стурбованість з цього приводу. Наприклад, архієпископ Зенон Іараджулі назвав цю ініціативу “помилкою”, наголошуючи на необхідності збереження незалежності Церкви від держави, особливо в умовах політичної нестабільності.

Прокуратура спільно з СБУ встановила особи командира 35-ї окремої мотострілецької бригади 41-ї армії Центрального військового округу ЗС РФ та двох командирів батальйонно-тактичних груп, які забезпечили нанесення удару по спальному району Чернігова. 

Президент України Володимир Зеленський невідкладно підписав три передані з Верховної Ради документи.

В індійському штаті Махараштра адміністрація школи RS Damani публічно роздягнула понад 10 учениць віком від 10 до 16 років, щоб перевірити, чи є в них менструація.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 15 липня. Від початку доби на фронті відбулося 110 бойових зіткнень.

Міжнародне дослідження, опубліковане в журналі Nature, пов’язує зменшення забруднення повітря, особливо в Китаї та Східній Азії, з прискоренням глобального потепління.