У Швеції перебуває мінімальна кількість мігрантів за минулі роки

Джерело: DW

У 2024 році кількість мігрантів, котрі бажають отримати притулок у Швеції, є найнижчою за тривалий час. Про це свідчать дані Національного інституту статистики, заявила міністерка у справах міграції Марія Мальмер Стенергард. З січня до травня 2024 року з країни виїхало на 5700 осіб більше, ніж до неї в’їхало. Очікується, що тенденція збережеться.

Кількість клопотань про надання притулку у Швеції нині є найнижчою з 1997 року.

Однак ця тенденція не є новою. Вже у 2016 році у Швеції було подано набагато менше прохань про притулок – 22 тисячі. Роком раніше їх було 156 тисяч – дуже високий показник для країни з населенням трохи більше ніж 10 мільйонів осіб.

Різке зниження кількості клопотань про притулок пояснюється зміною міграційного курсу уряду. Якщо раніше Швеція проводила досить ліберальну міграційну та інтеграційну політику і приймала безліч осіб із кризових країн, таких як колишня Югославія, Афганістан, Сирія, Ірак і Сомалі, то наприкінці 2015 року соціал-демократи, котрі перебували при владі, істотно змінили курс. Таку політику проводить новий уряд, який перебуває з жовтня 2022 року при владі у Швеції на чолі з прем’єр-міністром Ульфом Крістерссоном.

Загалом актуальні цифри свідчать, що в минулі роки Швеція ефективно обмежує міграцію. Однак однією з ознак того, що це не вирішує всіх її проблем, можна вважати рівень злочинності та кількість банд. Боротьба з цим явищем є важливою метою нинішнього консервативного прем’єра, який пояснює це “безвідповідальною міграційною політикою” попереднього уряду та невдалою інтеграцією мігрантів.

Країна вже багато років бореться зі злочинними угрупованнями, котрі в основному фінансуються внаслідок торгівлі наркотиками та шахрайства. Через конфлікти між бандами у Швеції постійно відбуваються смертельні перестрілки та вибухи. Непоодинокі випадки, коли гинуть безневинні люди, звичайні перехожі. Злочини такого роду зазвичай відбуваються в бідних кварталах і передмістях, де живуть в основному особи з міграційним корінням. На думку експертів, це пов’язано з високим рівнем безробіття, відсутністю перспектив та бідністю у цих районах.

Нещодавно канцлер Німеччини Олаф Шольц, відвідавши місце нападу на відвідувачів фестивалю в Золінгені, заявив про необхідність прискорити депортацію нелегальних мігрантів на тлі погіршення безпекової ситуації.

Під ранок 11 липня російські окупанти атакували Харків “шахедами”. Постраждало дев’ятеро осіб.

Триває 1234-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

Президент США Дональд Трамп заявив, що американське озброєння, яке надаватиметься Україні, повністю оплачуватиме НАТО.

11 липня відзначають Всесвітній день народонаселення та Всесвітній день шоколаду. Християни сьогодні вшановують рівноапостольну Ольгу, княгиню Київську.

За даними синоптиків у п’ятницю, 11 липня, частину країни накриють дощі та грози.