У Грузії майже 470 організацій подали заявки на реєстрацію «іноагентами»

Джерело: Эхо Кавказа

У Грузії закінчився термін, передбачений новим законом для добровільної реєстрації неурядових організацій і ЗМІ у переліку “іноагентів”.

За словами заступниці міністра юстиції Грузії Тамари Ткешелашвілі, заявки на реєстрацію подали 469 неурядових організацій (НУО).

Відтепер НУО і ЗМІ загрожує штраф у 25 тисяч ларі (9300 доларів США), якщо з’ясується, що вони ухилились від реєстрації як “організації, що просувають інтереси іноземної сили”.

При цьому формально реєстрацію жодної з НУО поки що не завершено, оскільки влада Грузії ще перевіряє надану ними інформацію.

Зазначається, що звернутися із письмовою заявою у Дім юстиції повинні були організації, які протягом минулого року отримали більш як 20% фінансування з-за кордону.

  • Конституційний суд Грузії 29 серпня розпочав розгляд кількох позовів проти так званого закону про “іноагентів”. В одному провадженні об’єднано позови президентки Грузії Саломе Зурабішвілі, понад сотні неурядових організацій, 38 опозиційних депутатів парламенту та двох медіаорганізацій, що спеціалізуються на журналістських розслідуваннях.

49-річного чоловіка з Куп’янщини визнали винним в ухиленні від призову службу під час мобілізації і його засуджено до трьох років позбавлення волі.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International засудила рішення адміністрації президента США Джо Байдена надати Україні протипіхотні міни.

За даними Повітряних сил ЗСУ, вранці 21 листопада війська РФ вперше запустили по Україні міжконтинентальну балістичну ракету (МБР), однак західні посадовці це заперечують.

19 листопада у Херсонській області внаслідок вибуху саморобного дрона загинув грузинський доброволець Леван Лохішвілі.

У Збройних силах України створили першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів (БпНК).