Готували замах на Дмитра Гордона: СБУ викрила агентурну мережу підрозділу ФСБ у Києві

Джерело: Служба безпеки України

Служба безпеки України викрила та нейтралізувала агентурну мережу елітного підрозділу ФСБ РФ, яка, зокрема готувала замах на журналіста Дмитра Гордона. Керував мережею екснардеп забороненої в Україні “Партії регіонів”.

Як встановила СБУ, до складу мережі входило четверо осіб, яких і координував колишній народний обранець.

Встановлено, що мережа займалась розвідувальною та диверсійною роботою на території України.

“Вона мала ієрархічну структуру із чітко розподіленими ролями. Окрім екснардепа-куратора, туди входили: виконавець диверсій, постачальник вибухових пристроїв та агентка, яка спеціалізувалася на зовнішньому спостереженні”, – повідомили в СБУ.

У випадку успішного виконання російських завдань екснардеп планував розширити агентурну мережу, аби здійснювати диверсії фактично по всій країні.

Серед запланованих диверсій – серія підривів залізниці, зокрема на Київщині, яку використовують для перевезення озброєння і особового складу на фронт. СБУ запобігла цій диверсії.

Під час багатоетапної спецоперації співробітники Служби безпеки затримали всіх чотирьох агентів, включно з екснардепом.

Ще одним завдання мережі був збір даних про громадян України, якими цікавився ворог. Серед них – журналіст Дмитро Гордон, на якого російські спецслужби планували скоїти замах.

Під час обшуків у затриманих виявлено і вилучено засоби зв’язку та електронні пристрої із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь РФ.

Усі четверо затриманих перебувають під вартою. Залежно від вчинених злочинів їм повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 111 (державна зрада);
  • ст. 113 (диверсія);
  • ст. 258 (терористичний акт).

Досудове розслідування триває. Продовжуються комплексні заходи для притягнення до відповідальності співробітників Департаменту контррозвідувальних операцій ФСБ РФ, особи яких вже встановлено Службою безпеки України.

  • СБУ викрила агентурну мережу російської ФСБ, що збирала інформацію про українські спецслужби, правоохоронців і високопосадовців. Росія планувала використовувати ці дані для ліквідації, вербування та інформаційно-психологічних операцій.

Господарський суд Києва ухвалив рішення, за яким НЕК “Укренерго” має виплатити 110 млн грн ТОВ “Одеська обласна енергопостачальна компанія” (“ООЕК”), а також компенсувати інфляційні втрати та 3% річних.

30 березня прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що Сполучені Штати не зможуть встановити контроль над островом, відповідаючи на нещодавню заяву Дональда Трампа.

У США запланували масштабне скорочення цивільних співробітників Міністерства оборони США. Відповідно до раніше оголошеного рішення, під звільнення можуть потрапити від 5% до 8% персоналу, що еквівалентно 76 тисячам робочих місць.

Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.

Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров задекларував доходи за 2024 рік на 1 млн 127 тис. 767 грн. Про це свідчать дані з його щорічної електронної декларації.