В Норвегії помер російський кит-шпигун, названий на честь Путіна

Джерело: Sky News

Норвезькі групи захисту тварин вимагають кримінального розслідування, стверджуючи, що мають “переконливі докази” того, що хтось застрелив російського кита-шпигуна.

Кита, на ім’я Хвалдимир, вперше помітили біля норвезького острова Інгоя у квітні 2019 року. На ньому була пряжка і щось, схоже на кріплення для невеликої камери.

Фото: AP

На одній із пряжок було написано “обладнання Санкт-Петербург”. Тоді йому дали ім’я Хвалдимир, яке поєднує норвезьке слово, що означає кит – hval, і ім’я російського президента Путіна Володимир.

Припускають, що кит потрапив у Норвегію, перепливши з російських вод, де його, ймовірно, тримали в полоні та навчали для військових цілей.

А в суботу в затоці Рісавіка на півдні Норвегії знайшли тіло кита.

Дві природоохоронні групи, OneWhale і NOAH, вимагають кримінального розслідування, стверджуючи, що він був убитий вогнепальною зброєю.

“Кілька ветеринарів, біологів і експертів переглянули докази травм Хвалдимира, визначивши, що смерть кита стала результатом злочинного діяння”, – заявили в OneWhale.

Директорка NOAH Сірі Мартінсен сказала:

“Поранення кита викликають тривогу – це шок… надзвичайно важливо, щоб швидко була залучена поліція”.

Групи поділилися фотографіями, на яких видно смуги крові та діри на тілі Хвалдимира. Однак офіційні особи повідомили американській партнерській мережі Sky NBC News, що остаточна оцінка може зайняти до трьох тижнів, а кит проходить патологоанатомічний аналіз.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.