У Китаї відмовилися від фінансування вугільного проєкту через санкції проти Росії
Джерело: The Moscow Times
Спільний китайсько-російський проєкт з освоєння Зашуланського вугільного родовища в Забайкаллі постав перед фінансовими труднощами через санкції. Через обмеження на транскордонні платежі між Росією та Китаєм, фінансування проєкту зупинено, повідомляє компанія “Розрізвугілля”, що займається його розвитком.
Проєкт реалізується на паритетній основі між російською компанією “Ен+” та китайською China Energy Investment Corporation (CHN Energy).
За словами директора “Розрізвугілля”, обмеження пов’язані з міжнародними санкціями проти Росії, а китайські партнери занепокоєні, що питання не буде вирішено найближчим часом. Водночас висловлено сподівання на продовження співпраці.
China Energy раніше вказувала на важливість цього проєкту, запаси вугілля якого оцінюються в 742 мільйони тонн. Проте, як повідомляється, падіння цін на енергетичне вугілля також знизило інтерес китайських компаній до подібних проєктів.
- У серпні між Росію та Китаєм посилились проблеми платежів, через загрозу вторинних санкцій.
- Росія і Китай можуть перейти на бартерні торгові схеми, повідомили Reuters три джерела. Деякі угоди очікуються вже цієї осені, оскільки обидві країни хочуть уникнути банківських систем, контрольованих США.
- Попри зусилля Кремля, проєкт стосовно збільшення постачання газу до Китаю та будівництва нового трубопроводу “Сила Сибиру-2” поставили на паузу, і судячи з усього, надовго.
- Президент РФ Володимир Путін назвав країни, які можуть стати посередниками у перемовинах між Росією та Україною.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.
Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.
Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.
Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.