Reuters: З осені РФ і Китай можуть розпочати торгівлю за бартером
Джерело: Reuters
Росія і Китай можуть перейти на бартерні торгові схеми, повідомили Reuters три джерела. Деякі угоди очікуються вже цієї осені, оскільки обидві країни хочуть уникнути банківських систем, контрольованих США.
Бартерна торгівля дозволить Москві та Пекіну обійти платіжні проблеми, зменшити увагу західних регуляторів і обмежити валютні ризики. Росія розробляє правила для бартерної торгівлі, і є припущення, що Китай робить те ж саме.
Ще в лютому міністерство економіки Росії опублікувало документ, який рекомендує компаніям проводити бартерні операції. У ньому є інструкція з розрахунку витрат, митних зборів, вимоги до бухгалтерського обліку та шаблони контрактів для різних видів бартеру. Документ описує бартер як “ефективний спосіб уникнути міжнародних розрахунків”.
Джерело в російській промисловій фірмі повідомило, що обговорюється експорт металів з РФ в обмін на китайське обладнання.
- Росія продовжує нарощувати постачання сировинних товарів до Китаю, свідчать дані митниці КНР.
- Ситуація з російськими платежами до Китаю продовжує погіршуватися: китайські банки почали повертати до Росії близько 80% переказів у юанях.
- Китайські технологічні гіганти, такі як Huawei і Baidu, а також стартапи, активно закуповують напівпровідники високосмугової пам’яті (HBM) від Samsung Electronics через побоювання можливих санкцій США на експорт мікросхем до Китаю.
- Російський гірничодобувний гігант “Норнікель”, один із найбільших у світі виробників нікелю, міді та металів платинової групи, через санкції веде переговори з китайською China Copper про створення спільного підприємства і перенесення своєї бази виплавки міді до Китаю.
Громадський діяч, підприємець, меценат, засновник мистецької агенції “Наш Формат” Владислав Кириченко звернувся до українців після того, як днями російським обстрілом було пошкоджено будівлю видавництва у столиці.
Український голкіпер Андрій Лунін, який виступає за мадридський “Реал”, розлютив фанатів через одне слово російською мовою.
У ніч на 9 липня (з вечора 8 липня) війська РФ здійснили одну з наймасованіших атак по Україні, випустивши загалом 741 засіб повітряного нападу, що стало новим антирекордом.
Уночі 9 липня російські окупаційні війська масовано атакували Волинську область, скерувавши десятки повітряних засобів атак на обласний центр.
Триває 1232-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.