На початку вторгнення РФ існував «справжній ризик» ядерної війни – директор ЦРУ
Джерело: Sky News
Директор ЦРУ Вільямс Бернс розповів про перспективу спалаху ядерної війни на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
“Був момент восени 2022 року, коли я вважав, що існував справжній ризик потенційного використання тактичної ядерної зброї”, – сказав він.
За його словами, наприкінці 2022 року президент США Джо Байден наказав йому поговорити з керівником російських спецслужб Сергієм Наришкіним, щоб “чітко пояснити, якими будуть наслідки такого роду ескалації”.
“Однак я ніколи не думав – і це точка зору мого агентства – що ми повинні бути надмірно залякані цим. Путін – хуліган. Він буде продовжувати час від часу брязкати зброєю”, – додав Бернс.
- Заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков заявив 1 вересня, що Росія готова внести зміни у свою доктрину щодо використання ядерної зброї у відповідь на те, що вона вважає ескалацією Заходу у війні проти України.
- Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко вважає, що в Україні зраділи б ядерному удару Росії. Щоправда, він казав про це у контексті “ескалації з боку України”.
Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.
Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.
Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.
За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.