У РФ затримали німецького режисера, автора фільмів про Литвиненка та Магнітського
Джерело: Deutsche Welle
Громадянин Німеччини російського походження режисер політичного документального кіно Андрій Некрасов був затриманий у Росії наприкінці серпня під час зйомок нового фільму.
Згідно з даними видання, режисер та письменник Андрій Некрасов був затриманий у Смоленській області 24 серпня. Він знаходиться в центрі утримання іноземних громадян. У 66-річного вихідця з РФ Некрасова є лише німецьке громадянство. У МЗС ФРН підтвердили, що з ним уже зв’язався представник посольства Німеччини в РФ.
За словами Некрасова, він знімав фільм у Смоленській області. Він пояснив, що відзняті кадри мали стати частиною дослідницького проєкту про Росію. Некрасов розповів, що його затримали співробітники ФСБ у цивільному, які стверджували, що він вів зйомку поряд із будівлею цієї спецслужби.
Невдовзі, за словами Некрасова, російський суд визнав його винним у порушенні адміністративної статті про “незаконну професійну діяльність”. Режисера засудили до арешту в центрі для утримання іноземців терміном до 90 діб, не зваживши на те, що режисер, як він стверджує, не знав, що поряд з місцем зйомки розташована будівля ФСБ і не планував її знімати.
Умови утримання в міграційному центрі, за словами Некрасова, майже не відрізняються від тюремних: жорстке ліжко, на вікнах грати, в камеру практично не потрапляє сонячне світло, прогулянок немає через ремонт на території. Також режисер поскаржився на погану вентиляцію та проблеми з диханням.
Довідка. Андрій Некрасов — автор фільмів “Недовіра” про вибухи житлових будинків у Москві 1999 року, “Бунт. Справа Литвиненка” про отруєння колишнього співробітника ФСБ у Лондоні, “Уроки російської” про російську агресію проти Грузії 2008 року та “Акт Магнітського — За лаштунками” про смерть юриста Сергія Магнітського у російському СІЗО.
- У центрі Москви 4 червня затримали іранського туриста Хідарі Хоссіна, одягненого у светр Balenciaga з прапором України, тризубами та закликом допомагати українським переселенцям.
26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.
Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.
Біотехнологічна компанія Colossal Biosciences зі США оголосила про намір повернути до життя гігантського моа – безкрилого птаха з Нової Зеландії, який зник через кілька століть після прибуття перших людей на острови. Висота цього птаха сягала трьох метрів, а задніми лапами він міг завдати серйозного удару.
У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.