Релігійні групи тратять мільярди на боротьбу з освітою про гендерну рівність
Джерело: The Guardian
Різноманітні релігійні групи витрачають мільярди коштів на те, аби впливати на сферу освіти, зокрема щодо гендерної рівності, статевого виховання та ЛГБТК+.
Про це свідчить новий звіт “Чиї руки на нашій освіті?” від Інституту іноземного розвитку. У ньому мовиться, що екстремістські релігійні групи та політичні партії впливають на школи по всьому світу, фінансуючи атаки на гендерну рівність.
Відомі консервативні організації намагаються обмежити доступ дівчаток до освіти, змінити освітню програму та вплинути на освітні закони і політику.
Їх тактика полягає у тому, аби скасувати уроки статевого виховання у школах, заборонити дівчаткам навчатись, закріпити патріархальні гендерні стереотипи у підручниках та відмовитись від гендерно-інклюзивної мови у закладах освіти.
Одна з авторок звіту, Аєша Хан зауважила, що саме освіта є основним фактором гендерної рівності та має силу впливати на життя людей.
“Ці дослідження показують, як невелика група антиправозахисних організацій, які мають потужне фінансування, політики та войовничі угруповання прагнуть порушити трансформаційні можливості, які надає освіта”, – сказала вона.
У звіті вказано, що ці організації отримали мільярди фунтів стерлінгів для просування своєї програми, Зокрема з 2013 по 2017 роки організаціям, які виступають проти гендерної рівності, надіслали щонайменше 2,8 млрд фунтів стерлінгів.
Протягом 2007-2020 років американські християнські групи витратили понад 54 мільйони доларів на кампанії проти прав ЛГБТК+ та статевого виховання на теренах Африки.
Серед тих, хто фінансує ці організації – російські олігархи та політичні партії. Через це таких організацій стає все більше, а вже чинні здійснюють кампанії проти сексуального виховання та прав ЛГБТК+.
До прикладу, донори з Великої Британії, США, Німеччини та Італії витратили понад 5 млн доларів з 2016 по 2020 роки на проєкти релігійних організацій Гани, лідери яких вситупають проти ЛГБТК+.
Ісламське фінансування у мусульманстві відслідкувати важко. Однак відомо, що Пакистан отримав мільярди саудівських кредитів та прямої допомоги, а також приватне фінансування від країн Перської затоки, аби просувати ваххабізм, фундаменталістський та пуританський рух у суннітському ісламі.
За оцінками, Саудівська Аравія витратила на це 75 млрд доларів з 1979 по 2003 роки. Підручники у країні зображають жінок як захисниць традицій, культури та моралі, а статеве виховання залишається забороненою темою.
Зусилля цих організацій також не дозволили почати статеве виховання у Південній Африці, Бразилії та на Філіппінах. Через них видалили матеріали про гомосексуалізм, замінивши їх вмістом з пропагандою сексуальної стриманості та традиційних сімейних цінностей.
У Чилі католицькі школи використовували навчальний матеріал, де чоловіків описували як глав сімей із наголошуванням, що жінка має бути покірною. Також чоловіків описували як розумніших та здібніших за жінок.
У доповіді також описано пряму політичну владу в країнах по всьому світу, яка дає змогу проводити найбільш регресивну політику, таку як заборона урядом Талібану доступу дівчат до будь-якої освіти, крім початкової, в Афганістані.
“Ми маємо справу з глобальним рухом проти прав людини та відродженням патріархальних норм. Ми повинні зрозуміти, наскільки освітній сектор є місцем справді серйозних змагань”, – сказала Хан.
- Уряд Ірландії створить спецкомісію, яка займатиметься розслідування випадків сексуального насилля у школах, якими керують католицькі релігійні ордени.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.