У Великій Британії науковці пропонують годувати корів нарцисами, щоб уповільнити глобальне потепління

Джерело: Euronews.
Науковці з Великої Британії проводять чотирирічні випробування, щоб зрозуміти, чи може годування корів екстрактом із нарцисів зменшити метанові викиди й уповільнити глобальне потепління.
Зазначається, що корови та інші сільськогосподарські тварини спричиняють приблизно 14% антопогенних викидів в атмосферу. Дослідники сподіваються, що екстракт нарциса покращить травну систему тварин.
“Ми також очікуємо покращення засвоєння білка. Це означатиме, що ми зможемо переглянути дієти тварин і, можливо, зменшити кількість білка, який вони отримують”, – розповіла доктор Елісон Бонд.
Уряд Великої Британії підтримав ініціативу науковців, зазначивши, що в разі успіху експеримент матиме важливі результати – зменшення викидів парникових газів та уповільнення глобального потепління.
“Це досить нереальна ситуація з тим, що ми маємо зараз. Потенціал, який вона містить, щоб змінити світ на багатьох рівнях, неймовірно захоплює і дуже лякає”, – сказав Кевін Стівенс, фермер, який вирощує нарциси.
Зазначимо, що нещодавно група вчених із Великої Британії та Норвегії виявила, що танення арктичних льодовиків призводить до вивільнення стародавнього метану, що може мати негативні наслідки для клімату планети.
У межах дослідження вчені вивчали відступ льодовиків на архіпелазі Шпіцберген. Вони встановили, що метан вивільняється в атмосферу в міру того, як льодовики, що відступають, відкривають грунт, який був покритий льодом протягом тривалого часу.
Як пояснили вчені, у міру відступу льоду на поверхню підіймаються древні підземні води, утворюючи надземні невеликі джерела. За словами дослідників, 122 зі 123 таких джерел містять резервуари древнього метану.
Водночас залишається незрозумілим, скільки метану вивільняється в атмосферу з цих новостворених джерел. При цьому вчені стурбовані тим, що танення льодовиків через зміни клімату відкрило нове джерело небезпечних парникових газів.
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
- Вчені пояснюють, що повені, хвилі сильної спеки, лісові пожежі спричинені зміною клімату і такі природні катастрофи будуть посилюватись через нагрівання планети.
- Найбільша китайська енергетична корпорація зазначила, що виробництво електроенергії досягло рекордного рівня, оскільки у країні – велика хвиля спеки.
Міністр закордонних справ Андрій Сибіга повідомив після зустрічі з корейським колегою Чо Те Юлем, що Південна Корея надала 100 млн доларів на підтримку України.
Розслідування шведського мовника SVT свідчить, що трупа “Ballet of Ukraine”, яка видавала себе за українську танцювальну компанію, а в грудні показала балет “Лускунчик” у 8 містах Швеції, має стосунки з Росією.
Стали відомі імена акторів, які зіграють учасників рок-гурту “The Beatles” у чотирьох байопіках режисера Сема Мендеса.
3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.
Уряд Словаччини ухвалив рішення про відстріл 350 ведмедів цього року після збільшення кількості нападів бурих ведмедів.