Танення льодовиків спричиняє вивільнення в атмосферу стародавнього метану – вчені

Джерело: Futurism

Група вчених із Великої Британії та Норвегії виявила, що танення арктичних льодовиків призводить до вивільнення стародавнього метану, що може мати негативні наслідки для клімату планети.

У межах дослідження вчені вивчали відступ льодовиків на архіпелазі Шпіцберген. Вони встановили, що метан вивільняється в атмосферу в міру того, як льодовики, що відступають, відкривають грунт, який був покритий льодом протягом тривалого часу.

Як пояснили вчені, у міру відступу льоду на поверхню піднімаються древні підземні води, утворюючи надземні невеликі джерела. За словами дослідників, 122 із 123 таких джерел містять резервуари древнього метану.

Водночас залишається незрозумілим, скільки метану вивільняється в атмосферу з цих новостворених джерел. При цьому вчені схвильовані, що танення льодовиків через зміни клімату відкрило нове джерело небезпечних парникових газів.

“Це петля зворотного зв’язку, спричинена зміною клімату. Льодовики відступають внаслідок потепління клімату, залишаючи при цьому відкриті передні поля позаду, що сприяє викиду метанового газу”, – розповів провідний автор дослідження Габріель Клебер із Кембриджського університету.

Зазначено, що вік цього метану оцінюється у мільйони років.

“Це не метан, який нині виробляється мікробами. Це метан, який утворився для формування гірських порід”, – додав Клебер.

Вчені знайшли великі поклади метану у підземних сховищах сланцю. І вони вважають, що такі поклади можуть бути виявлені в північних регіонах нашої планети, зважаючи на те, що сланець є найпоширенішою осадовою породою на Землі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.

Ці вихідні принесуть Україні контрастну погоду: когось освіжить дощ і прохолода, а когось чекає справжня спека. Країна опиниться під впливом вологого повітря з грозами, рясними зливами та коливаннями температури. Подекуди можливі й штормові прояви та підняття рівня річок.