Ексзаступник директора ФБР назвав Трампа «фактично російським агентом»

Джерело: The Guardian

Колишній заступник директора ФБР Ендрю Маккейб, заявив, що Дональда Трампа можна вважати “фактично російським агентом”, оскільки його взаємодія з Путіним “викликає питання”.

Маккейб обіймав посаду заступника директора ФБР, коли Трамп був президентом США. Однак у 2018 році Трамп звільнив його.

На нещодавньому подкасті One Decision, співведучим якого був сер Річард Дірлав – ексглава британської розвідувальної служби МІ-6 – Маккейба запитали, чи може Трамп бути російським агентом, на що той відповів ствердно.

“Я так вважаю, я так вважаю. Я не знаю, чи я б охарактеризував його як (активний), завербований, усвідомлений актив у тому сенсі, в якому люди у розвідувальних службах розуміють цей термін. Але я дійсно думаю, що Дональд Трамп дав нам багато причин сумніватись у його підході до проблеми Росії у Сполучених Штатах. І я думаю, що його підхід до взаємодії з Володимиром Путіним, чи то телефонні дзвінки, особисті зустрічі, або те, що він публічно говорив про Путіна – все це викликає серйозні питання”, – сказав Маккейб.

У цьому ж подкасті, який відбувся до дебатів Трампа та Камали Гарріс, Маккейб також висловив сумнів, що Трамп підтримує Україну та НАТО перед обличчям російської агресії.

Маккейб сказав, що у всіх повинні виникнути питання, чому Трамп відчуває таке “улесливе захоплення Путіним”, якого не було у жодного американського президента, незалежно від того, був демократом чи республіканцем.

“Я вважаю, що є деякі стосунки чи бажання стосунків будь-якої сфери, чи то економічні, чи ділові. Я вважаю, що це можливості. Жодна з них не була доведена. Але як офіцер розвідки, це ті речі, про які я думаю”, – сказав він.

Маккейб вислови занепокоєння тим, що Трамп знову може стати президентом додавши, що його завжди хвилюватиме здатність РФ втручатись у справи США.

“Їх бажання посіяти хаос та безлад у нашій політичній системі існує вже багато років, десятки, десятки і десятки. Вони зацікавлені у тому, щоб просто сіяти хаос, розподіл та поляризацію. Якщо вони можуть це зробити – це перемога. Якщо вони дійсно зможуть нашкодити кандидату, який їм недовподоби чи допомогти тому, хто їм подобається – це буде ще більша перемога”, – додав він.

Маккейб був частиною керівництва ФБР та навіть недовго обіймав посаду в. о. директора, коли тривало розслідування про ймовірне втручання Росії в американські вибори у 2016 році та зв’язки Трампа з Кремлем.

У березні 2018 року Трамп звільнив Маккейба за два дні до того, як той мав піти на пенсію. Згодом Маккейб став фігурантом кримінальної справи щодо брехні про витік інформації у ЗМІ. У 2020 році розслідування припинили.

Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.

Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 14 цивільних, серед них 6 дітей

Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.

Американські акції суттєво впали після інавгурації президента Дональда Трампа у січні. З 17 січня — п’ятниці перед днем інавгурації — фондовий ринок США втратив близько 9,6 трильйона доларів, згідно з даними FactSet і Dow Jones Market Data.

За три роки повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронці зафіксували понад 150 тисяч воєнних злочинів. Російські військові залишали за собою слід насильства всюди, куди приходили. Така кількість злочинів свідчить, що ці злочини — не випадковість, а частина цілеспрямованої політики знищення України. Українська судова система поки що не відображає масштабів і системності цих злочинів. У вироках бракує контексту — судді часто не відтворюють повної картини дій Росії проти цивільного населення України. Експертка МІПЛ з міжнародного гуманітарного права Анна Рассамахіна пояснила як це виправити й чому це критично важливо для справедливості.